Informacje

Deutsche Telekom nie zamierza sprzedawać T-Mobile Polska

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 lipca 2017, 15:49

  • 3
  • Powiększ tekst

Deutsche Telekom nie ma planów sprzedaży T-Mobile Polska i uważa się za strategicznego inwestora na polskim rynku z długoterminowym horyzontem, poinformował prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer. Podtrzymuje plany inwestycji w infrastrukturę i nie wyklucza przejęć w przyszłości

Polska to ważny kraj dla Deutsche Telekom. T-Mobile Polska to ponad 20 proc. bazy klientów DT Europe (12 krajów bez Niemiec). Nie byłbym tu, gdyby właściciel myślał o sprzedaży firmy. Inwestujemy w Polsce i Deutsche Telekom jest strategicznym, długoterminowym inwestorem - powiedział Maierhofer podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak wskazał grupa nie planuje zmian w planach inwestycyjnych w Polsce i chce "grać wiodącą rolę" w rozwoju sieci 4G i 5G.

Mamy najlepszą sieć co pokazuje, że regularne inwestycje się opłacają. Podtrzymujemy dalsze plany inwestycji w infrastrukturę. Nie mamy planu sprzedaży biznesu w Polsce, za to możemy rozważyć rozwój przez przejęcia. Jednak najpierw musimy uporać się z wewnętrznymi wyzwaniami - wskazał prezes T-Mobile Polska.

Według jego słów plany operatora przewidują m.in. rozwój portfolio w ICT przez T-Systems, co uważa za ważny, strategiczny filar i w tym segmencie nie wyklucza ewentualnego rozwoju przez akwizycje. Pierwszym krokiem operatora ma jednak być nowa oferta dla gospodarstw domowych zapowiadana przez Maierhofera od jesieni bieżącego roku.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100 proc. powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

PAP, MS

Powiązane tematy

Komentarze