Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wicepremier Morawiecki będzie w Londynie zachęcał do inwestowania w Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 lipca 2017, 08:17

  • 1
  • Powiększ tekst

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki spotka się w środę w Londynie z inwestorami finansowymi i biznesowymi. Jak poinformował wicepremier, będzie z nimi rozmawiał m.in. o wzroście gospodarczym Polski i jego perspektywach, zachęcając do inwestycji w naszym kraju.

"W Londynie odbędę kilka spotkań, które zorganizował Bloomberg, w tym m.in. z inwestorami. Będę także rozmawiał z brytyjskimi mediami, m.in. z Bloombergiem czy Financial Times" - powiedział wicepremier.

Jak tłumaczy, to kolejne spotkanie w ramach serii rozmów z inwestorami finansowymi, biznesowymi, funduszami inwestycyjnymi, bankami inwestycyjnymi, komercyjnymi, funduszami private equity, emerytalnymi, inwestycyjnymi czy też z przedsiębiorstwami.

"Spodziewam się po tej wizycie w Londynie kolejnych inwestycji w Polsce, ponieważ wszystkie dotychczasowe wizyty były bardzo udane z punktu widzenia pozyskania inwestorów, ich zainteresowania Polską czy tworzenia nowych projektów" - powiedział Mateusz Morawiecki. Dodał, że spodziewa się "przypieczętowania dobrych negocjacji".

"Chcę też opowiedzieć o charakterystyce wzrostu gospodarczego Polski, o perspektywach tego wzrostu - to jest to, co bardzo interesuje inwestorów. A także o sytuacji gospodarczej, o rozwoju infrastruktury, o eksporcie, innowacjach oraz o sytuacji społecznej i politycznej związanej również z ostatnimi wydarzeniami" - powiedział wicepremier.

Jeszcze w środę Mateusz Morawiecki wraca do Polski.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze