Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Polska wódka w rękach Rosjan

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 maja 2013, 16:31

  • 3
  • Powiększ tekst

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Roust Trading kontroli nad firmą Central European Distribution Corporation - producenta m.in. wódek Bols, Żubrówka i Soplica. Roust Trading należy do grupy kapitałowej Russian Standard Group.

Jak poinformował UOKiK, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Roust Trading należy do grupy kapitałowej Russian Standard Group, która zajmuje się produkcją i dystrybucją napojów alkoholowych - głównie wódek premium, bankowością i ubezpieczeniami. Central European Distribution Corporation (CEDC) - notowana na GPW i Nasdaq - tworzy wraz ze spółkami zależnymi grupę kapitałową zajmującą się produkcją wódki m.in. pod markami Absolwent, Żubrówka, Bols oraz Soplica. W wyniku koncentracji Roust Trading przejmie kontrolę nad CEDC poprzez nabycie większości jej udziałów.

CEDC, oprócz polskich marek wódki dysponuje też markami m.in. Green Mark i Parliament w Rosji czy Royal Vodka na Węgrzech.


(PAP)

wkr/ mki/

Powiązane tematy

Komentarze