Informacje

fot. WOCCU
fot. WOCCU

Wielki dzień unii kredytowych - 17 października

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 czerwca 2013, 11:35

    Aktualizacja: 5 czerwca 2013, 11:36

  • 0
  • Powiększ tekst

„Unie Kredytowe Jednoczą się dla Dobra: Lepsza Droga” – to motto tegorocznego Międzynarodowego Dnia Unii Kredytowych. Służy ono podkreśleniu globalnego wpływu współpracy w ramach ruchu spółdzielczości finansowej.

"Chociaż współpraca w ramach branży spółdzielczości finansowej, zgodnie z tradycją, jest traktowana jako zasadniczy element naszej filozofii, to dzisiaj istnieje wywoływane przez rynek biznesowe uzasadnienie dla wspólnego, spółdzielczego znajdowania rozwiązań odpowiadających na zapotrzebowanie konsumentów" - uważa Brian Branch, przewodniczący i dyrektor generalny WOCCU. "To dobrze, że tegoroczny Dzień Unii Kredytowych będziemy obchodzili pod takim hasłem".

WOCCU zbierała pomysły na tegoroczny motyw przewodni Dnia Unii Kredytowych od swoich członków od początku tego roku. Wybrane hasło, stanowiące ich wspólny mianownik, jest wyrazem siły globalnej sieci kas kredytowych, którą nie może poszczycić się żadna instytucja finansowa. Jednocześnie motto podkreśla przewagi, które wynikają z możliwości dzielenia się między sobą wyzwaniami, doświadczeniami i rozwiązaniami po to, aby lepiej służyć swoim członkom.

Światowa Rada promuje zrównoważony rozwój unii kredytowych na całym świecie, aby wspierać ludzi w dostępie do wysokiej jakości i przystępnych cenowo usług finansowych. Przeżywające obecnie swój prawdziwy renesans unie kredytowe mocno wspierane są – między innymi za pomocą odpowiednich regulacji prawnych – przez rządy wielu krajów. Światowi decydenci dostrzegają bowiem ich ważną rolę polegającą na wspieraniu osób wykluczonych finansowo i najuboższych. W ostatnich latach szereg działań promujących związki kredytowe podjęły między innymi Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Meksyk, Estonia, Australia i Nowa Zelandia.

Światowa Rada Unii Kredytowych (WOCCU) ogłosiła, że motywem przewodnim tegorocznego Międzynarodowego Dnia Unii Kredytowych będzie hasło „Unie Kredytowe Jednoczą się dla Dobra: Lepsza Droga”. Podkreśla ono korzyści płynące ze współpracy kas spółdzielczych na całym świecie. ICU Day jest obchodzony co roku w trzeci czwartek października; w tym roku odbędzie się 17 października.

W ubiegłym roku Światowa Rada Unii Kredytowych gościła w Gdańsku.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze