Informacje

Fot.lot.pl
Fot.lot.pl

LOT wpadnie w ręce holdingu lotniczego. Nowy pomysł Ministerstwa Skarbu Państwa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 4 września 2013, 06:38

    Aktualizacja · 4 września 2013, 11:48

  • 1
  • Tagi: biznes efekt synergii holding LOT Ministerstwo Skarbu Państwa Polski Holding Lotniczy PHL przewoźnik lotniczy Rafał Baniak synergia transport lotniczy
  • Powiększ tekst

Polski Holding Lotniczy ma uratować narodowego przewoźnika LOT - informuje Puls Biznesu.

Jak podkreśla gazeta w całej operacji ma być wykorzystany efekt synergii, co w rezultacie podwoi się wartość akcji skarbu państwa.

Polski Holding Lotniczy ma być skonstruowany na wzór już istniejących jak Polski Holding Farmaceutyczny, Polski Holding Stali, Polski Holding Nieruchomości czy Polski Holding Obronny.

- Szukamy różnych modeli i rozwiązań, które dzięki uzyskaniu synergii w działaniu spółek z branży lotniczej pozwolą osiągnąć LOT pozytywny EBIT

- mówi PB Rafał Baniak, wiceminister skarbu odpowiedzialny za LOT.

PHL miałyby utworzyć następujące firmy:

Do holdingu kontrolowanego przez MSP weszłyby następujące pakiety akcji: LOT (93 proc.) oraz po 100 proc. LS Airport Services, LOT AMS, operatora Lotniska Chopina, który zostałby wydzielony z PPL oraz - opcjonalnie - Eurolotu. PHL byłby właścicielem infrastruktury wartej 2 mld zł. Operator wydzielony z PPL byłby osobnym podmiotem, który można by sprywatyzować, podobnie jak akcje każdej z pozostałych spółek holdingu. Mniejszościowy pakiet PHL mógłby trafić do inwestorów giełdowych w ramach programu Akcjonariatu Obywatelskiego.

Źródło: Puls Binzesu/Opr. Jas

 

 

 

-------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------

Fanom lotnictwa polecamy książkę:"Samoloty - Od Roku 1914 Do Współczesności Świat Oręża Porównania i Kontrasty".

autorzy:Robert Jackson, Jim Winchester.

Książka „Samoloty od roku 1914 do współczesności” to fascynujący przegląd najlepszych samolotów wojskowych świata, zestawionych parami w celu porównania ich i pokazania podobieństw i różnic między nimi, począwszy od Fokkera Dr.I i SPADa XIII z czasów I wojny światowej, przez Messerschmitta Bf 109 i Hurricane’a, walczących ze sobą podczas II wojny światowej, po współczesne samoloty bojowe F-16 i MiG-29, które spotykały się w walkach podczas niedawnych konfliktów.

 

Samoloty - Od Roku 1914 Do Współczesności Świat Oręża Porównania i Kontrasty

Książka do nabycia w naszym wSklepiku.pl!

Zapraszamy!

Komentarze