Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Giełda: Tąpnięcie akcji Alior Banku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 października 2013, 10:44

    Aktualizacja: 18 października 2013, 18:29

  • 0
  • Powiększ tekst

Serwis bankier.pl donosi o poważnym tąpnięciu akcji Alior Banku. -20 proc. na otwarciu. To reakcja na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego, która wymusiła na banku zmianę zasad księgowania przychodów z tytułu sprzedaży usług ubezpieczeniowych.


O 9:23 za akcję Aliora płacono 73,05 zł, czyli o 22,2% mniej niż na zamknięciu czwartkowych notowań. Handel walorami banku ruszył dopiero o godzinie 9:18 – 18 minut trwało równoważenie kursu na tzw. „widłach”. Tak gwałtowna przecena Alior Banku jest reakcją na wczorajszy komunikat ze spółki, który ukazał się już po zamknięciu czwartkowej sesji.

Serwis bankier.pl przytacza też komunikat Alior Banku w tej sprawie.

W wyniku odbytych spotkań oraz wymiany korespondencji z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej sposobu wykonania zaleceń KNF w zakresie księgowego ujmowania przychodów ze sprzedaży ubezpieczeń Zarząd Banku postanowił w najpełniejszy sposób wdrożyć oczekiwania KNF odnośnie metody rozpoznawania przychodów z bancassurance i tym samym zdecydował się wprowadzić pełną periodyzację tych przychodów przez Bank bez rozpoznawania jakichkolwiek przychodów upfront.

Jak prezentuje się sytuacja kursu akcji Alior Banku? Oto wykres.

Według zarządu spółki wynik netto banku się obniży.

Według zarządu spółki decyzja ta obniży wynik netto w trzecim kwartale o około 105 milionów złotych oraz obniży kapitały własne o około 330 mln złotych.

Bankier.pl/ as/

 

 

-----------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do odwiedzenia naszego internetowego sklepu wSklepiku.pl!

Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych książek, audiobooków, poradników oraz bardzo atrakcyjne gadżety portalu!

Zapraszamy!

Powiązane tematy

Komentarze