Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Zamienili dziecko za iPhone'a

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 października 2013, 14:56

  • 0
  • Powiększ tekst

Młode chińskie małżeństwo stanie przed sądem za sprzedaż córki i wykorzystanie otrzymanej gotówki na zakupy, w tym iPhone'a - podała dziś oficjalna prasa chińska. Wieku rodziców ani dziecka nie podano.

Małżonkowie mieli zamieścić w internecie ogłoszenia z propozycją adopcji ich córki za pieniądze i - jak informują  media - dobili targu.

Za dziecko żądali 30 tys. juanów (3,6 tys. euro), lecz ostateczna suma będąca wynikiem negocjacji nie została ujawniona.

Za otrzymane pieniądze kupili iPhone'a, markowe spodnie sportowe i inne rzeczy. Zatrzymani przez policję tłumaczyli, że zrobili to, by zapewnić córce lepsze życie, tym bardziej, że mają już jedno dziecko.

Warto przypomnieć, że "pionierem" zamian dziecko za produkt firmy Apple jest fikcyjny bohater - dziennikarz i celebryta modowy Bruno, który w filmie sobie poświęconym dokonał zamiany dziecko w zamian za iPoda.

 

Handel dziećmi nie jest rzadkością w Chinach z powodu restrykcyjnej polityki jednego dziecka i nierównowagi demograficznej między obiema płciami.

(PAP)

mmp/ ap/

Powiązane tematy

Komentarze