Hubert Hurkacz zwyciężył w prestiżowym turnieju na kortach w Miami!

• Opublikowano: 4 kwietnia 2021, 21:49

Aktualizacja: 5 kwietnia 2021, 09:45

• 1
  • Powiększ tekst

Rozstawiony z numerem 26. Hubert Hurkacz wygrał z Włochem Jannikiem Sinnerem (21.) 7:6 (7-4), 6:4 w finale turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach twardych w Miami. To trzeci w tym cyklu tytuł w karierze 24-letniego tenisisty, przy tym najbardziej prestiżowy.

Zajmujący 37. miejsce w światowym rankingu Hurkacz po raz pierwszy zmierzył się ze sklasyfikowanym o sześć pozycji wyżej Sinnerem. Młodszego o cztery lata Włocha jednak zna bardzo dobrze - są kolegami, nieraz razem trenowali, a w tym sezonie dwukrotnie wspólnie wystąpili w deblu.

Wrocławianin został pierwszym w historii Polakiem, który wygrał imprezę rangi Masters 1000 w singlu. Jerzy Janowicz to finalista turnieju w słynnej paryskiej hali Bercy z 2012 roku.

Hurkacz przed tegorocznymi zawodami w Miami (pula nagród 3,34 mln dol.) w dorobku miał już dwa tytuły wywalczone w zmaganiach ATP, ale nie są one aż tak prestiżowe jak ten niedzielny. Wszystkie trzy triumfy odniósł w USA na twardej nawierzchni - w 2019 roku wygrał w Winston-Salem, a w styczniu tego roku w Delray Beach.

Za sprawą niedzielnego sukcesu w poniedziałek powinien awansować na 16., najwyższe w karierze miejsce na światowej liście.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował tenisiście Hubertowi Hurkaczowi triumfu w prestiżowym turnieju ATP w Miami. „Wielki sukces Huberta Hurkacza” - napisał prezydent.

Wielki sukces Huberta Hurkacza! W pięknym stylu wygrał turniej tenisowy ATP Miami Open. Brawo! Gratulacje! Dziękujemy! Kolejny polski Tenisista na najwyższym światowym poziomie. Duma! - czytamy w jego wpisie na Twitterze.

Również minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński pogratulował tenisiście Hubertowi Hurkaczowi triumfu w prestiżowym turnieju ATP w Miami. „Gratulacje dla Huberta Hurkacza za największy sukces w karierze! Polska górą!” - napisał wicepremier na Twitterze.