Hubert Hurkacz / autor: PAP/EPA/ISABEL INFANTES

Wimbledon: Hurkacz odpada! Djokovic za mocny

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 10 lipca 2023, 19:20

• Powiększ tekst

Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału tenisowego Wimbledonu po porażce z Serbem Novakiem Djokovicem 6:7 (6-8), 6:7 (6-8), 7:5, 4:6

O godz. 15.40 czasu polskiego wznowiono przerwany w niedzielę mecz Huberta Hurkacza z broniącym tytułu Novakiem Djokovicem w 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Serbski tenisista wygrał dwa pierwsze sety 7:6 (8-6), 7:6 (8-6).

Powodem decyzji sędziego o przerwaniu spotkania był przepis o ciszy nocnej, która obowiązuje od godz. 23 czasu lokalnego.

W niedzielę mecz na korcie centralnym kompleksu wimbledońskiego toczył się przy zasuniętym dachu, a w poniedziałek jest on otwarty.

Rozstawiony z „dwójką” 36-letni Djokovic walczy o piąty z rzędu i ósmy w karierze triumf na londyńskiej trawie, czym wyrównałby rekord Szwajcara Rogera Federera. W liczbie zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych Serb jest rekordzistą z dorobkiem 23 wygranych.

10 lat młodszy Polak, rozstawiony z numerem 17., największy sukces odniósł w stolicy Wielkiej Brytanii dwa lata temu, kiedy dotarł do półfinału. Wtedy także w 1/8 finału jego potyczka z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem został przerwany i dokończony następnego dnia.

Na Djokovicia w ćwierćfinale czeka już rosyjski tenisista Andriej Rublow.

Wynik 1/8 finału singla mężczyzn:

Novak Djokovic (Serbia, 2) - Hubert Hurkacz (Polska, 17) 7:6 (8-6), 7:6 (8-6), 5:7, 6:4