Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Komu mają służyć ataki na senatora?

Prof. Henryk Cioch

Prof. Henryk Cioch

Prawnik, senator RP, profesor, pracownik naukowy KUL

  • Opublikowano: 11 marca 2015, 15:05

  • Powiększ tekst

Według posiadanej wiedzy i dzięki dobrej pamięci doskonale pamiętam jak wyglądał proces legislacyjny nad obowiązującą ustawą o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

Ta moja „unikatowa” wiedza byłaby przydatna, gdyby została powołana komisja śledcza ds. funkcjonowania rynków kapitałowych w RP pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

Nagonka na SKOK-i trwa przecież od wielu lat. Wiem, iż proces legislacyjny nad ustawą o SKOK-ach, na wniosek pierwszego Przewodniczącego KNF dr S. Kluzy, miał być objęty nadzorem ABW. Czy był on w rzeczywistości realizowany, tego już nie wiem.

W pracach nad nową ustawą o SKOK-ach zawsze uczestniczyli przedstawiciele KNF, ZBP i Ministra Finansów. Być może ten rządowy projekt przygotował dla Rządu nie Minister Finansów, lecz KNF bądź ZBP.

W pracach nad projektami nowej ustawy o SKOK-ach od 2004 r. uczestniczyli m.in.: Jakub Szulc, Zbigniew Chlebowski, Krystyna Skowrońska, Sławomir Neumann.

Obecnie Pani Poseł K. Skowrońska (Przewodnicząca Sejmowej Komisji Finansów Publicznych) zwołuje tajne posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, na którym wystąpi po raz kolejny teatr jednego aktora, czyli szef Komisji Nadzoru Finansowego A. Jakubiak, a właściwie komisarz ds. likwidacji spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce. Jestem ciekawy, czy sąd nad Senatorem RP Grzegorzem Biereckim odbędzie się z jego udziałem, czy w trybie zaocznym i doraźnym oraz bez jego udziału?

Więcej na wPolityce.pl.

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych