Analizy

Dolar uzależniony od danych

źródło: Daniel Kostecki, dyrektor Departamentu Analiz Rynkowych HFT Brokers

  • Opublikowano: 28 września 2016, 14:43

  • 0
  • Powiększ tekst

Amerykańska waluta umacnia się od wtorku ze względu na napływające lepsze dane z amerykańskiej gospodarki. Mowa głównie o wczorajszej publikacji indeksu zaufania konsumentów Conference Board. Indeks ten wzrósł do poziomu 104,1 pkt., co jest najwyższą publikacją od września 2007 roku.

Dolar zyskuje także przed szeregiem wystąpień amerykańskich bankierów centralnych, którzy będą przemawiać na konferencji bankowej zorganizowanej przez oddział FED w St. Louis. Wśród prelegentów znajdzie się m.in. szefowa Rezerwy Federalnej Janet Yellen. Co interesujące, przemawiać będzie również Loretta Mester oraz Esther George, które były za podwyżkami stóp na posiedzeniu, które odbyło się w ubiegłym tygodniu.

Kolejnym istotnym czynnikiem mogącym wpłynąć na notowania amerykańskiej waluty jest dzisiejszy odczyt danych dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku za miesiąc sierpień.

Przypomnijmy, że Rezerwa Federalna uzależniła grudniową podwyżkę od napływających danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki, a więc każdy odczyt jest istotny i może przechylić szalę w jedną lub drugą stronę. Zwłaszcza, że rynek terminowy wycenia obecnie możliwość podwyżki stóp w grudniu na 50/50. Stąd też tak istotne będą każdorazowo napływające publikacje, które poprzez rynek stopy procentowej będą wpływać na amerykańską walutę.

Powiązane tematy

Komentarze