Informacje

Fragment okładki tygodnika "wSieci"
Fragment okładki tygodnika "wSieci"

wSieci: Sensacyjne wyniki dziennikarskiego śledztwa – co ukrywa KNF

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 11 maja 2014, 14:52

  • 3
  • Powiększ tekst

-- Wszystko wskazuje na to, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, serce systemu finansowego w Polsce, organ mający wpływ na potężny sektor gospodarki, sam pilnie wymaga nadzoru. Bo dziś trudno mu ufać – wyniki dziennikarskiego śledztwa ujawnia w tygodniku „wSieci” Wojciech Surmacz.

„Będzie naprawdę ostro – zapewniał Łukasz Dajnowicz, rzecznik prasowy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), gdy trzy lata temu funkcję przewodniczącego tej instytucji obejmował Andrzej Jakubiak”

-– przypomina Surmacz w najnowszym „wSieci”.

„Dajnowicz, mając na myśli trudny charakter nowego szefa, okazał się przy okazji złym prorokiem w odniesieniu do skali kontrowersji narastających wokół urzędu. A może już wtedy czuł, co się świeci? Dajnowicz w urzędzie już niejeden pożar – mniej lub bardziej umiejętnie – gasił. Ale takiego numeru jak ostatnio nigdy wcześniej nie odwinął…”

  • pisze Surmacz przypominając o skandalicznym zachowaniu Komisji Nadzoru Finansowego, która zablokowała dziennikarzowi „Gazety Bankowej” udział w konferencji prasowej dot. wyników SKOK.

Czy funkcjonariusze Urzędu przestraszyli się, że ktoś publicznie i w obecności innych mediów zacznie im zadawać niewygodne pytania? Czy nadzór finansowy miał coś do ukrycia przed mediami i mógł się bać zadawania trudnych pytań na forum publicznym? Zbyt wiele faktów na to wskazuje, by mieć wątpliwości – twierdzi dziennikarz.

„W lipcu 2013 r. w jednej z wyspecjalizowanych w tematyce służb specjalnych powstał obszerny „meldunek informacyjny” dotyczący kontrowersyjnych zachowań funkcjonariuszy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego”. Została w nim opisana działalność szefów najważniejszych departamentów UKNF. Sytuacje i kontekst, w którym zostali przedstawieni ci ludzie, budzą, delikatnie rzecz ujmując, niesmak. Szczególnie gdy czytelnik w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że czyta o funkcjonariuszach czuwających nad bezpieczeństwem pieniędzy ulokowanych w bankach czy na rachunkach inwestycyjnych w domach maklerskich”

-- zaznacza Surmacz i ujawnia kilka szokujących przypadków opisanych w feralnym „meldunku”.

Co jeszcze ma do ukrycia Urząd Komisji Nadzoru Finansowego? – wyniki dziennikarskiego śledztwa dot. nieprawidłowości w UKNF - tylko w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 12 maja br., także w formie e-wydania. Tygodnik jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

tytuł

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze