Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Sejm pracuje nad budżetem

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 grudnia 2012, 08:33

  • 0
  • Powiększ tekst

Sejm będzie dziś głosował nad poprawkami do projektu przyszłorocznego budżetu. Posiedzenie ma się rozpocząć o godz. 14.00 - informuje Polskie Radio.

Będzie to nowe posiedzenie Sejmu, ponieważ - zgodnie z regulaminem izby - drugie i trzecie czytanie projektu musi się odbywać na oddzielnych posiedzeniach. Podczas drugiego czytania Ruch Palikota wniósł prawie 6 tysięcy poprawek. Większość z nich dotyczyła likwidacji Funduszu Kościelnego.

Platforma Obywatelska zgłosiła własną poprawkę, która spowodowała bezprzedmiotowość propozycji Ruchu Palikota. Wniosła o utworzenie nowej rezerwy w budżecie, która będzie się nazywała "Fundusz Kościelny". Podczas posiedzenia komisji finansów, propozycja ta uzyskała większość głosów.

Rano, na wniosek SLD, posłowie mają wysłuchać informacji rządu na temat korupcji w procesie wdrażania wartego 370 milionów złotych projektu wprowadzającego elektroniczne dowody osobiste.
Poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk wskazywał jednak, iż założenia nowego budżetu są całkowicie nierealne.
"Zwracam po raz kolejny uwagę na ten proces przepychania przez rząd Tuska budżetu na 2013 rok w kształcie przygotowanym jeszcze we wrześniu, w sytuacji kiedy końcówka tego roku w gospodarce wygląda coraz bardziej dramatycznie i niestety wszystko wskazuje na to, że rok następny będzie pod tym względem jeszcze gorszy. W związku z tym założenia przyjęte do tego budżetu jeszcze w połowie tego roku, mimo tego, że zdaniem ministra Rostowskiego - konserwatywne, obecnie wyglądają na tak optymistyczne, że nie mają kompletnie związku z rzeczywistością."

Greg/Polskie Radio/wGospodarce.pl

Powiązane tematy

Komentarze