Informacje

Fot.gpw.pl
Fot.gpw.pl

Warszawa z parkietem w Mozambiku będzie wymieniać się informacjami oraz doświadczeniem

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 czerwca 2014, 09:57

  • 3
  • Powiększ tekst

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nawiązała współpracę z Giełdą Papierów Wartościowych w Mozambiku (Bolsa de Valores de Mocambique).

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz giełda z Mozambiku (Bolsa de Valores de Mocambique) podpisały memorandum o współpracy. Celem porozumienia jest rozpoczęcie kooperacji pomiędzy oboma parkietami. Będzie ona polegała przede wszystkim na wymianie informacji oraz doświadczeń dotyczących rynków kapitałowych Polski i Mozambiku oraz wsparciu przedsiębiorców w nawiązywaniu relacji biznesowych.

Świat podąża ścieżką globalizacji. Na rynkach kapitałowych rozumiemy to wyjątkowo dobrze. Rynki nie są jednak same dla siebie, ale przede wszystkim dla gospodarek. Mam nadzieje, że nasza współpracą z giełdą w Mozambiku ułatwi również kontakty między przedsiębiorcami z obu krajów – powiedział Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Mając na uwadze zwiększenie roli lokalnego rynku kapitałowego we wspieraniu wzrostu gospodarczego i rozwoju społecznego w naszym kraju, giełda w Mozambiku (Bolsa de Valores de Mocambique) czerpie z najlepszych doświadczeń. W tym kontekście GPW jest przykładem rozwiniętego i stabilnego rynku kapitałowego i dlatego też liczymy na to, że w wyniku naszej wizyty stworzymy mocny sojusz pomiędzy obiema giełdami – powiedziała Anabela Chambuca, Prezes Bolsa de Valores de Mocambique.

Bolsa de Valores de Mocambique (BVM) została zarejestrowana oraz rozpoczęła działalność operacyjną w październiku 1999 r. Giełda w Mozambiku jest publiczną instytucją będącą w nadzorze tamtejszego Ministerstwa Finansów. BVM zarządza rynkiem papierów wartościowych zarówno w segmencie handlu jak i późniejszego rozliczenia transakcji zawieranych na tym rynku. Na mozambickiej giełdzie notowane są akcje, obligacje korporacyjne i skarbowe, krótkoterminowe papiery dłużne oraz udziały uczestnictwa. Kapitalizacja rynkowa papierów wartościowych notowanych na Bolsa de Valores de Mocambique wynosi aktualnie ponad 1,2 mld dolarów. Więcej informacji na temat giełdy w Mozambiku: http://www.bolsadevalores.co.mz/

Opr. Jas

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze