
TYLKO U NAS
Sikorski idzie po władzę. Wiemy, ile pieniędzy ma fundacja jego syna!
Fundacja Zryw, która ma zastąpić Campus Rafała Trzaskowskiego, wspierana jest z zza granicy i przez największych graczy polskiego biznesu. Beneficjentem rzeczywistym Zrywu jest m.in. syn wicepremiera Radosława Sikorskiego, Alexander. Sytuacja ta musi rodzić pytania o transparentność i konflikt interesów.
Zryw to opisywana już przez nas inicjatywa, która – jak mówi się w Warszawie – ma zastąpić upadły Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Jej finansowaniu przyjrzał się tygodnik „Sieci”.
Artykuły z bieżącego wydania dostępne w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.
- Wśród prezentowanych na stronie Zrywu partnerów jest m.in. szkoląca liderów politycznych Apolitical Foundation czy Tech To The Rescue – finansowana m.in. przez Big Techy inicjatywa, łącząca firmy z branży technologicznej z organizacjami pozarządowymi. Była też (zniknęła po pierwszych internetowych publikacjach o Zrywie) The Messina Group, globalna firma specjalizująca się w konsultingu politycznym, strategicznym i biznesowym, założona przez Jima Messinę, architekta kampanii reelekcyjnej prezydenta Baracka Obamy w 2012 roku – czytamy w tygodniku „Sieci”.
Wśród partnerów Zrywu jest Fundacja Polskiej Rady Biznesu, organizacji zrzeszającej właścicieli największych polskich firm. Jak podkreślają dziennikarze „Sieci” PRB nie jest formalnie organizacją lobbystyczną, ale prowadzi ona dialog z administracją publiczną i zajmuje stanowiska w ważnych dla swoich członków sprawach.
„Fundacja Rady wspierała akcje profrekwencyjne przed wyborami w 2023 roku, dawała też pieniądze na Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Czy dziś daje na fundację Sikorskiego-juniora? A może partnerstwo polega na czymś innym?”- zastanawiają się dziennikarze „Sieci”.
Związek wielkiej organizacji biznesowej z synem wicepremiera musi budzić pytania o przejrzystość i potencjalne konflikty interesów. Fundacja Zryw nie odpowiedziała na pytania dotyczące swojego finansowania. Jej przychody z działalności statutowej wykazane w sprawozdaniu za okres od 1 grudnia 2023 do 31 grudnia 2024 wyniosły 608 612,55 złotych, zysk ogółem 122 568,27 zł.
»» Więcej w nowym numerze tygodnika „Sieci” - czytaj tutaj:
Oprac. Sek
»» Odwiedź wgospodarce.pl na GOOGLE NEWS, aby codziennie śledzić aktualne informacje
»»Czy Sikorski zastąpi Tuska? – oglądaj na antenie telewizji wPolsce24!
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.