Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Duda o niezrealizowanych postulatach sierpnia: "Wielu robotników, którzy o nie strajkowali, dziś żyje w nędzy"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 sierpnia 2014, 11:00

  • 4
  • Powiększ tekst

21 postulatów z Sierpnia'80 dla Solidarności nie jest reliktem przeszłości, a sprawą do realizacji, bo wielu robotników, którzy o nie strajkowali, dziś żyje w nędzy - mówił dziś przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku przewodniczący związku Piotr Duda.

Członkowie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", która od środy obraduje w Gdańsku złożyli dziś rano kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku w 34. rocznicę Sierpnia'80.

Duda po złożeniu kwiatów powiedział dziennikarzom, że w okresie obchodów rocznicy Sierpnia'80 chciałby, aby nie tylko pamiętano o historii, "ale żebyśmy wiedzieli też o tym, że te 21 postulatów dla nas nie jest reliktem przeszłości". Jak podkreślił, "sprawa jest do realizacji, bo wiele osób, robotników, którzy, strajkowali o te postulaty, dziś żyje w trudnych warunkach, często w nędzy".

Jak tłumaczył, "poprzez godne uczczenie pamięci tego, co wydarzyło się 34 lata temu Solidarność chce pokazać, że pamięta, ale także kontynuuje jako związek zawodowy testament tych ludzi, którzy mieli 34 lata temu marzenia, które spisali w 21 postulatach".

(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze