Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Rosja weszła na nowy poziom wojny z Ukrainą. Podejrzane są wyroby cukiernicze

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 7 września 2014, 08:34

  • 0
  • Powiększ tekst

Rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor poinformowała w piątek o wprowadzeniu zakazu importu wyrobów cukierniczych produkcji ukraińskiej. Rospotriebnadzor oświadczył, że dwie firmy ukraińskie, Konti i AVK, naruszyły prawa konsumentów.

Chodzi w szczególności o niespełnianie wymogów dotyczących oznakowania produkcji - wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Rospotriebnadzoru.

"W celu ochrony praw konsumentów Rospotriebnadzor wstrzymuje od dnia 5 września 2014 roku wwóz wyrobów cukierniczych produkcji ukraińskiej na terytorium Federacji Rosyjskiej" - głosi oświadczenie.

Pod koniec lipca Rosja zakazała importu słodycz firmy Roshen należącej do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Rosyjska agencja RIA-Nowosti podaje, że w ciągu ostatnich miesięcy służby Rospotriebnadzoru i Rossielchoznadzoru zakazały importu z Ukrainy: produktów owocowo-warzywnych, soków i konserw rybnych niektórych firm, a także mleka i produktów mlecznych, soi, słonecznika, mąki kukurydzianej oraz napojów alkoholowych trzech producentów. Prócz tego zakaz dotyczy dostaw do Rosji ukraińskiej wieprzowiny i ziemniaków.

(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze