Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Kopacz jawnie zachęca młodych Polaków do wyjazdu - najzdolniejszym studentom rząd sfinansuje naukę za granicą

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 1 października 2014
  • 14:14
  • 1
  • Tagi: budżet emigracja Ewa Kopacz gospodarka nauka polityka Rząd studenci student studia studia za granicą uczelnia uczelnia wyższa
  • Powiększ tekst

Rząd sfinansuje najzdolniejszym Polakom studia na najlepszych uczelniach zagranicznych; po powrocie ze studiów pięć lat będą musieli przepracować w kraju - zapowiedziała premier Ewa Kopacz w exposé w Sejmie.

„To świetnie, jeśli młody człowiek z Polski uzyskuje możliwość studiów za granicą, ale to bardzo źle, jeśli za granicą zostaje, jego talenty i wiedza nie służą rozwojowi ojczyzny. Mój rząd zaproponuje młodym Polakom, tym najzdolniejszym, by począwszy od 2016 roku mieli możliwość studiowania na najlepszych uczelniach zagranicznych i ta możliwość będzie sfinansowana przez państwo polskie pod jednym warunkiem - każdy z tych młodych ludzi będzie musiał co najmniej pięć lat po powrocie ze studiów przepracować w naszym kraju" - powiedziała premier.

Kopacz zapowiedziała też program staży dla studentów w urzędach administracji publicznej. „Dzięki temu studenci zdobędą praktykę, a uczelnie opuszczą bogatsi nie tylko o wiedzę, ale także o praktyczne doświadczenie" - przekonywała premier.

(PAP)

Komentarze