Informacje

Jarosław Kaczyński odbiera nagrodę w Krynicy fot. materiały własne
Jarosław Kaczyński odbiera nagrodę w Krynicy fot. materiały własne

Forum Ekonomiczne w Krynicy: Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 8 września 2015, 23:21

  • 3
  • Powiększ tekst

Podczas oficjalnego otwarcia 25. Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój nagrodę Człowieka Roku otrzymał były premier Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński został wybrany do tego tytułu przez Radę Programową Forum Ekonomicznego jednogłośnie.

Laudację wygłosił Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „w Sieci” oraz członek Rady Programowej krynickiego Forum Ekonomicznego. Podczas oratorium podkreślił znamienność jednogłośnego wybrania prezesa Prawa i Sprawiedliwości do zaszczytnego miana Człowieka Roku.

Rada Fundacji składa się z osób o różnych poglądach, z ludzi z różnych, często dalekich od siebie środowisk - podkreślał laudator.

Karnowski w swojej mowie listował zasługi byłego premiera. Wspomniał, że to właśnie Jarosław Kaczyński wskazał Andrzeja Dudę, zwycięskiego kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich oraz że to właśnie on był modus operandi niezwykłej kampanii.

Ale myślę, że Rada doceniła Jarosława Kaczyńskiego także za jego cechy osobowości, tak niezwykle cenione w biznesie - mówił Karnowski - mam tu na myśli konsekwencję, wolę działania, zdolność podnoszenia się po porażce, a także umiejętność kreowania wizji i zdolności menedżerskie.

Sam zdobywca tytułu Człowieka Roku 25. edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy w swoim stylu podziękował Radzie Programowej oraz laudatorowi.

Dziękuję za nagrodę i za te przesadnie dobre słowa, które tutaj padły, ale wiem, że to z dobrej woli i z dobrego serca – żartował były premier – Każda nagroda jest miła. Dla mnie miłe jest też zaskoczenie. Nie ukrywam, że różnych rzeczy się spodziewałem, ale tej nagrody nie. W dodatku przyznania mi jej jednogłośnie.

Jarosław Kaczyński wykorzystał okazję, aby pogratulować wszystkim twórcom Forum, jako niezwykle ważnego wydarzenia oraz Zbigniewowi Berdychowskiemu, inicjatorowi Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Maria Szurowska

O pierwszym dniu XXV Forum Ekonomicznego czytaj tutaj:

Andrzej Duda na Forum Ekonomicznym w Krynicy: "Decyzja w sprawie euro musi być rozstrzygnięta w referendum”

Powiązane tematy

Komentarze