Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Solidarność chce zmian w prawie zamówień publicznych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 listopada 2015, 13:48

  • 0
  • Powiększ tekst

Jedną z pierwszych decyzji Rady Dialogu Społecznego powinno być powołanie zespołu ds. zmiany ustawy o prawie zamówień publicznych - zapowiedział dziś w Łodzi przewodniczący RDS, szef Solidarności Piotr Duda.

Rada Dialogu Społecznego to nowe, 59-osobowe forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu, które zastąpiło Komisję Trójstronną. Prezydent Andrzej Duda powołał członków RDS w październiku. Przewodniczący RDS będą zmieniali się co roku; na przemian będą to reprezentanci związków, pracodawców i rządu (w komisji przewodniczącym był stale reprezentant rządu). Pierwszym przewodniczącym został szef Solidarności Piotr Duda.

"W 2013 roku Solidarność wyszła z Komisji Trójstronnej po oznajmieniu pana premiera Donalda Tuska, że po raz kolejny zmienia kodeks pracy na bardziej liberalny, nie konsultując tego z komisją. Wtedy byłem okrzyknięty bandytą politycznym. Dzisiaj mamy bardzo dobrą, nową ustawę o RDS. To jest jednak tylko narzędzie, które, mam nadzieję, będzie pozytywnie skutkować dla dialogu w naszym kraju" - podkreślił Duda.

Jak dodał zaplanowane na czwartek pierwsze posiedzenie Prezydium RDS będzie poświęcone głównie sprawom organizacyjnym. "Ustalimy sobie harmonogram i porządek obrad na plenarne posiedzenia" - zaznaczył.

Jednocześnie szef "S" zauważył, że w Radzie zasiadają ministrowie obecnego rządu. Przypomniał, że wkrótce prezydent Andrzej Duda powoła nowych członków Rady Ministrów, "których zaproponuje nowy premier nowego rządu".

Zapowiedział jednocześnie, że już na pierwszym posiedzeniu prezydium pojawi się propozycja powołania doraźnego zespołu ds. zmiany ustawy o prawie zamówień publicznych.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze