Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Zmiany w resorcie nauki: Będą prace nad współpracą z biznesem?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 listopada 2015, 09:25

  • 0
  • Powiększ tekst

Piotr Dardziński, doktor nauk humanistycznych związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, to nowy podsekretarz stanu powołany przez wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak powiedział Piotr Mueller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Dardziński na stanowisko wiceministra został powołany w czwartek. "W resorcie nauki zajmie się innowacjami oraz współpracą nauki z biznesem" - poinformował resort.

Piotr Dardziński urodził się 6 października 1972 r. W 2002 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych. Studiował też na Uniwersytecie Bundeswehry w Hamburgu w Instytucie Stosunków Międzynarodowych. Był stypendystą Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii.

Od 1998 r. wykładał na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadził zajęcia m.in. z polityki gospodarczej, doktryn ekonomicznych i polskiej myśli ekonomicznej. W latach 2000-2005 był asystentem w Zakładzie Historii Doktryn Politycznych i Prawnych UJ. Od 2005 roku był adiunktem w Katedrze Filozofii Polityki. W latach 2003-2005 wykładał w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

W latach 1995-2006 był związany z Fundacją "Instytutu Tertio Millenio" - początkowo jako dyrektor biura, potem wiceprezes. Od 2006 był dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. W listopadzie 2011 r. został szefem Gabinetu Politycznego Jarosława Gowina w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Był redaktorem naczelnym dodatku "AZYMUT" do tygodnika "Gość Niedzielny", poświęconego istotnym problemem społecznym, ekonomicznym i religijnym współczesnego społeczeństwa. Jest autorem wielu publikacji książkowych i artykułów związanych z tematyką m.in. doktryn politycznych i ekonomicznych, przedsiębiorczości.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze