Informacje

fot. www.freeimages.com
fot. www.freeimages.com

Eryk Kłossowski został nowym prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 31 grudnia 2015, 23:12

    Aktualizacja · 31 grudnia 2015, 23:34

  • 3
  • Tagi: dystrybutor energetyka energia Eryk Kłossowski ludzie Polskie Sieci Elektroenergetyczne prąd prezes prezes zarządu PSE rada nadzorcza sieci
  • Powiększ tekst

W dniu 31 grudnia 2015 roku decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej i Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. - podała spółka w komunikacie opublikowanym w internecie.

Ze składu Zarządu. zostali odwołani: Henryk Majchrzak, prezes zarządu, Krzysztof Ksyta, członek zarządu, Piotr Rak, członek zarządu i Cezary Szwed, członek zarządu. Jednocześnie NWZ powołało: Tomasza Sikorskiego i Cezarego Szweda na wiceprezesów Zarządu – podano w komunikacie upublicznionym późnym wieczorem.

Ze składu Rady Nadzorczej odwołano: Kazimierza Olesiaka, Edwarda Słomę, Joannę Szczepańską, Jolantę Świeściak, Radosława Tabaka. Jednocześnie do Rady Nadzorczej PSE S.A. zostali powołani: Jarosław Brusiewicz, Marcin Czupryn, Andrzej Mierzwa. Tomasz Dąbrowski pozostał Przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Na stronie internetowej PSE opublikowano biogramy prezesa i nowych członków zarządu spółki:

Eryk Kłossowski – nowy prezes Zarządu PSE S.A. jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2005 roku ukończył aplikację adwokacką w warszawskiej Izbie Adwokackiej. Do 2015 roku pracował w kancelariach adwokackich. W latach 2000-2003 związany z Ernst&Young Sp. z o.o. Ekspert w Instytucie Jagiellońskim w latach 2011-2012. Od 2014 roku prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia. Wykładowca na studiach podyplomowych w Collegium Civitas, Politechnice Warszawskiej, Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodakowskiej. Zajmuje się głównie prawem energetycznym i europejskim prawem konkurencji.

Dr inż. Tomasz Sikorski – Wiceprezes Zarządu PSE S.A. jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, gdzie w 1994 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera, a w 1999 roku stopień doktora nauk technicznych. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku na Politechnice Warszawskiej. W ramach działalności naukowo-badawczej zajmował się problematyką rynków energii elektrycznej oraz komputerowymi systemami wspomagania decyzji w zakresie zarządzania pracą systemu elektroenergetycznego w warunkach konkurencji. Od 1999 roku związany z PSE S.A., gdzie odpowiada za administrowanie mechanizmem bilansowania polskiego systemu elektroenergetycznego.

Dr inż. Cezary Szwed – wiceprezes Zarządu PSE S.A. jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie w 1993 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera, a w 1999 roku stopień doktora nauk technicznych. W 2003 roku ukończył studia podyplomowe w szkole Głównej Handlowej oraz Institut Francais de Gestion. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku na Politechnice Warszawskiej. Od 2000 roku związany jest zawodowo z PSE S.A., piastując stanowiska od kierownika Wydziału do Dyrektora Departamentu. Od czerwca 2013 roku pełnił funkcje Członka Zarządu PSE S.A.

PSE S.A. jest jednoosobową spółka Skarbu Państwa - operatorem systemu przesyłowego, zajmującym się przesyłaniem energii elektrycznej, odpowiedzialnym za ruch sieciowy w systemie przesyłowym elektroenergetycznym; bieżące i długookresowe bezpieczeństwo funkcjonowania tego systemu; eksploatację, konserwację i remonty oraz niezbędną rozbudowę sieci przesyłowej, w tym połączeń z innymi systemami elektroenergetycznymi. Do obowiązków OSP należy również bilansowanie systemu polegające na równoważeniu zapotrzebowania na energię elektryczną z dostawami energii oraz zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.

Sek

O zmianach w innych spółkach SP sektora energetycznego czytaj tutaj:

Mirosław Kowalik powołany na prezesa spółki Enea

Dariusz Kaśków nowym prezesem Energi

Tauron: zmiana składu zarządu spółki. Nowym prezesem Remigiusz Nowakowski

Komentarze