Informacje

Maciej Libiszewski z p.o. prezesa został prezesem PKP Cargo

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 stycznia 2016, 16:39

  • 1
  • Powiększ tekst

Rada Nadzorcza PKP Cargo w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała Macieja Libiszewskiego na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo - poinformowała spółka we wtorek w komunikacie. Jednocześnie Maciej Libiszewski zrezygnował z pełnionej funkcji członka rady nadzorczej spółki. W skład RN Libiszewski został powołany 17 grudnia 2015 r., a od 18 grudnia pełnił obowiązki prezesa zarządu PKP Cargo.

Maciej Libiszewski ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie Polsko-Niemieckie Studium Finansów, Zarządzania i Marketingu. Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Ma doświadczenie w pracy na wysokich stanowiskach zarządczych z potwierdzoną zdolnością do prowadzenia zespołów interdyscyplinarnych i złożonych projektów. Jest autorem programów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych związanych z finansowymi elementami funkcjonowania spółek prawa handlowego.

Nowy prezes PKP Cargo prowadził działalność gospodarczą, następnie pracował w firmach związanych z transportem. Był wielokrotnym członkiem rad nadzorczych oraz zarządów państwowych, samorządowych i prywatnych spółek kapitałowych, w tym członkiem RN i zarządu PKP Cargo w latach 2005-2008. Od roku 2001 zawodowo związany z sektorem transportu. Posługuje się językami: angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim.

PKP Cargo jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce i drugim w UE. 30 października 2013 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka obecnie wchodzi w skład indeksu mWIG40. Jej głównym akcjonariuszem pozostaje PKP SA.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze