Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Faktoring rośnie i rośnie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 stycznia 2016, 08:29

  • 0
  • Powiększ tekst

Według danych zaprezentowanych przez Polski Związek Faktorów, rynek faktoringu w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W 2015 roku odnotowany został ponad 17% wzrost obrotów w porównaniu do roku 2014.

Jak powiedział Jarosław Jaworski, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów, opublikowane wyniki wykazują bardzo dużą dynamikę wzrostu w porównaniu do innych usług finansowych. Największy 26% wzrost został odnotowany w ramach faktoringu pełnego, który w 2015 roku osiągnął poziom 67,5 mln zł.

– W 2015 roku po raz pierwszy od wielu lat udział faktoringu pełnego przekroczył udział faktoringu niepełnego. Jest to pewnym elementem symptomatycznym dla rynku rozwijającego się, gdzie przedsiębiorcy szukają nie tylko finansowania, ale również przejęcia ryzyka niewypłacalności odbiorców. Polski biznes szuka rozwoju sprzedaży przede wszystkim na rynkach eksportowych i właśnie w tym obszarze faktoring pełno-eksportowy zanotował największy, bo ponad 27% wzrost. Rok 2015 był bardzo dobry pod względem biznesowym – co pozwala nam liczyć, że w roku 2016 w zakresie rozwoju biznesu faktoringowego nastąpi dwucyfrowy wzrost obrotów – ocenia Jaworski.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze