Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Rekordowe zapasy ropy w USA. Brakuje miejsca na składowanie surowca

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 lutego 2016, 14:36

    Aktualizacja: 4 lutego 2016, 14:37

  • 0
  • Powiększ tekst

Stany Zjednoczone mają obecnie 503 miliony baryłek ropy - podała Agencja ds. Energetyki. To rekordowa ilość zapasów tego surowca - ostatni raz USA posiadały tak ogromne zapasy przed 80 laty.

Tak wielkie zapasy pokazują, że pomimo spadających cen surowca amerykański boom na wydobycie ropy wciąż trwa. W Stanach Zjednoczonych wydobycie ropy jest rekordowe, mimo drobnego spowolnienia, które swój początek miało w ubiegłym roku.

Jak informują analitycy Goldman Sachs, zapasy ropy są tak duże, że część dotychczasowych składowisk zgłosiło pełne obłożenie - w USA brakuje już miejsca na składowanie zapasów. Takie zjawisko ma miejsce chociażby w miejscowości Cushing (stan Oklahoma). Tylko w znajdujących się tam magazynach składowanych jest 64 miliony baryłek ropy - według Agencji ds. Energetyki stanowi to 87 proc. pojemności całego składowiska.

Co ciekawe, Cushing w ostatnich latach i tak przechodziło proces rozbudowy, jednak mimo tego skład wciąż jest za mały. Analitycy wskazują, że w przypadku wyczerpania miejsca na składowanie ropy w samym tylko Cushing, ceny surowca mogłyby znowu się zmienić, surowiec musiałby być bowiem transportowany gdzie indziej.

CNN Money/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze