Informacje

fot. FreeImages.com/fcl1971
fot. FreeImages.com/fcl1971

Co dalej z uchodźcami? Do 2020 r. do Niemiec może ich przybyć nawet 3,6 mln

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 lutego 2016, 08:53

  • 0
  • Powiększ tekst

Rząd w Berlinie spodziewa się, że do 2020 roku do Niemiec może przybyć nawet 3,6 mln uchodźców - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na szacunki ministerstwa gospodarki.

Rządowi eksperci przewidują, że w latach 2016-2020 do Niemiec będzie przyjeżdżać średnio pół miliona uchodźców rocznie - pisze "SZ". Oznacza to, że władze muszą się liczyć z 2,5 mln nowych osób ubiegających się o azyl. Uwzględniając 1,1 mln osób, które przyjechały w zeszłym roku, liczba imigrantów wzrośnie do 3,6 mln - czytamy w "SZ".

Resort gospodarki potwierdził istnienie takiej "wewnętrznej prognozy dla celów technicznych". Przedstawiciel ministerstwa zastrzegł, że solidna prognoza jest obecnie ze względu na niepewną sytuację niemożliwa, dlatego rząd nie podaje żadnych oficjalnych liczb.

Radio Deutschlandfunk podało, że w środę po raz pierwszy od przywrócenia w połowie września kontroli granicznych na przejściach z Austrią policja nie zarejestrowała ani jednego uchodźcy. Przez "zieloną granicę" usiłowało przedostać się ok. 50 osób. Na jesieni zeszłego roku przez przejścia graniczne na południu Niemiec wjeżdżało po kilka, a nawet po kilkanaście tysięcy imigrantów dziennie.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze