Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

PKO BP poprze Plan Morawieckiego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 15 marca 2016, 07:27

  • 0
  • Powiększ tekst

PKO Bank Polski od zawsze stoi na stanowisku, że to co jest dobre dla polskiej gospodarki, jest korzystne również dla PKO BP. Ze względu na to bank popiera Plan Morawieckiego, jednocześnie wspierając promocję polskiego eksportu oraz rodzimych firm funkcjonujących na rynkach zagranicznych.

Jak powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, spółka współpracuje z bankami-korespondentami na całym świecie, posiadając podpisane umowy w różnych walutach z ponad 200 instytucjami finansowymi. Owocem strategii PKO BP jest m.in. niedawne otwarcie oddziału korporacyjnego banku we Frankfurcie.

– Obecnie w Iranie przebywa rządowa delegacja, w której znaleźli się również przedstawiciele PKO BP. Po zniesieniu sankcji istnieje możliwość wysyłania, otrzymania i rozliczenia pieniędzy z Iranu. Istotną częścią strategii banku jest również wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw – każda duża firma była kiedyś mała. PKO BP chce uczestniczyć w procesie ich wzrostu – zyska na tym zarówno bank, firmy jak i polska gospodarka. PKO BP jest również liderem w zakresie wprowadzania innowacji w sektorze finansowym, o czym świadczy m.in. stworzenie standardu płatności BLIK oraz wsparcie technologiczne dla wniosków składanych w programie 500+ – komentuje Jagiełło.

eNewsroom.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze