Informacje

Fot. Freeimages/Pascal THAUVIN
Fot. Freeimages/Pascal THAUVIN

Francuscy milionerzy uciekają z kraju. Powód? Strach przed terroryzmem i religijnymi podziałami

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 kwietnia 2016, 13:11

    Aktualizacja: 6 kwietnia 2016, 13:13

  • 3
  • Powiększ tekst

We Francji pojawiło się nowe zjawisko: bardzo dużo milionerów z tego kraju wyjeżdża poza jego granice w obawie przed terroryzmem, niebezpieczeństwami związanymi z masową imigracją i narastającym konfliktem na tle wyznaniowym.

Z powodu nasilającego się zjawiska terroryzmu i niekontrolowanego napływu imigrantów z Francji uciekło już blisko 10 tysięcy milionerów – wynika z raportu na temat bogactwa globalnego, przygotowanego przez agencję New World Wealth.

W zeszłym roku z samego tylko Paryża poza granice kraju wyemigrowało około 7 tysięcy bogatych Francuzów, co stanowi aż 6 procent populacji najzamożniejszych mieszkańców tego miasta.

Twórcy raportu szacują, że z całej Francji w zeszłym roku wyjechało 3 proc. milionerów. New World Wealth wyliczyło, że w 2015 roku z powodu zagrożenia terroryzmem i innych zagrożeń wynikających z masowej migracji kraj opuściło w sumie 10 tys. osób.

Francuzi wyjeżdżający z kraju jako swoją nową ojczyznę wybierali najczęściej Wielką Brytanię i Irlandię, tuż za nimi uplasowały się Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i Izrael.

– Obecnie bardzo zauważalny jest odpływ francuskich milionerów z kraju, a bezpośrednią przyczyną tego zjawiska jest narastający konflikt na tle wyznaniowym pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami, szczególnie widoczny w aglomeracjach miejskich – czytamy w raporcie.

– Oczekuje się wzrostu tej tendencji w najbliższych dekadach wprost proporcjonalnie do wzrostu niepokojów społecznych – ostrzegają autorzy.

Żródło: ndie.pl

Powiązane tematy

Komentarze