Informacje

Budowana fabryka VW we Wrześni (Wielkopolska), fot.materiały prasowe VW (3)
Budowana fabryka VW we Wrześni (Wielkopolska), fot.materiały prasowe VW (3)

Nowa polska fabryka VW na ostatniej prostej

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 maja 2016, 13:34

    Aktualizacja: 27 maja 2016, 13:37

  • 1
  • Powiększ tekst

Start seryjnej produkcji nowej generacji modelu Volkswagen Crafter w nowobudowanej fabryce VW we Wrześni zaplanowany jest na drugą połowę 2016 roku.

Budowa fabryki , w której produkowana będzie nowa generacja modelu Volkswagen Crafter jest zaawansowana w 95% - informuje niemiecki producent w komunikacie.

tytuł

Nowy Volkswagen Crafter będzie zupełnie nową konstrukcją. Ten samochód zaprezentuje kompletnie inny, wyższy poziom wyrafinowania i rzemiosła w dziedzinie pojazdów dostawczych – mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Nowy Volkswagen Crafter produkowany będzie w ponad 50 wariantach, rozwiązania w nim zastosowane są maksymalnie dostosowane do potrzeb użytkowników i prowadzonych przez nich przedsięwzięć.

Będziemy produkować tylko w sposób nowoczesny i według najnowszego stanu techniki, ale i ekologiczny – zapowiada Ralf Nitzschke, dyrektor Zakładu Crafter we Wrześni.

W fabryce zastosowany zostanie między innymi nowy proces lakierowania, który nie będzie wymagał używania ogromnych ilości wody, co zdecydowanie wpłynie nie tylko na spadek zużycia tego surowca, ale i na ilość generowanych przez zakład odpadów. W spawalni pracować będzie blisko 500 robotów najnowszej generacji w tym z zastosowaniem niskoemisyjnej techniki laserowej. Dzięki temu stopień automatyzacji wyniesie 62 procent.

tytuł

Docelowo praca w fabryce modelu Volkswagen Crafter będzie się odbywała na trzy zmiany, a zatrudnienie znajdzie tam 3000 pracowników. Produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 tys. nowych aut.

Powiązane tematy

Komentarze