Informacje

fot. Tygodnik Młodej Polski
fot. Tygodnik Młodej Polski

W tygodniku "#Sieci" - Jak Hajdarowicz interesy z władzą robił

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 15 marca 2013, 12:44

  • 1
  • Powiększ tekst

W najnowszym numerze tygodnika "#Sieci" Andrzej Potocki opisuje skomplikowaną i wielowątkową historię przejęcia przez Grzegorza Hajdarowicza dziennika "Rzeczpospolita" oraz tygodnika "Uważam Rze". Jest to historia wielu cudownych i dziwnym trafem - korzystnych dla zaprzyjaźnionego z władzą biznesmena przypadków.

 

Bułhakow pisał, że gdy cuda już się zaczną to potem się nie mogą skończyć. Tak można streścić historię Grzegorza Hajdarowicza i przejęcia przez niego kompletu udziałów Presspublici.

Historia prywatyzacji spółki Presspublica, która wydaje dziennik "Rzeczpospolita" i tygodnik "Uważam Rze", pokazuje, jak rząd Platformy Obywatelskiej traktuje pieniądze podatnika i jak dla doraźnych celów politycznych ugrupowania władzy potrafi rozbić dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Nie liczą się tu straty, nie liczy się wolność słowa.

Dziennikarz opisuje skomplikowane machinacje wokół spółki Presspublica. Wskazuje, iż sprzedając udziały Hajdarowiczowi państwowy właściciel przegapił okazję na zysk - wszak brytyjski koncern Mecom planował wykup udziałów za kwotę wielokrotnie większą niż ostatecznie uczynił to Hajdarowicz.

Skarb Państwa postanowił sprzedać PWR. Oprócz 40 mln wierzytelności od Hajdarowicza, w spółce pozostał jeszcze całkiem spory majątek: kilka tytułów oraz nieruchomość w centrum Warszawy. (...) Skarb Państwa wszczął postępowanie prywatyzacyjne, wystawiając na sprzedaż całość. Wpłynęła tylko jedna oferta wstępna - od NFI kontrolowanego przez Grzegorza Hajdarowicza.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika "#Sieci". Ponadto w numerze - Maja Narbutt pisze o "złotych spadochronach" menedżerów - wielu z nich odchodząc ze spółki inkasuje wysokie, wielomilionowe odprawy. Mazurek i Zalewski komentują wydarzenia tygodnia. Dorota Łosiewicz zaskakuje w swoim politycznym misz-masz, zaś Jacek Karnowski pisze o polskiej demokracji, która znika na naszych oczach.

Zachęcamy również do przyłączenia się do fejsbukowej akcji "W jak Wolność" i zapraszamy do lektury tygodnika "#Sieci".

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze