Informacje

Wiceprezes ZUS Marcin W. zatrzymany za próbę korupcji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 września 2016, 16:12

    Aktualizacja: 22 września 2016, 21:56

  • 0
  • Powiększ tekst

Zatrzymany został wiceprezes ZUS - potwierdziło w czwartek biuro prasowe Zakładu. Wcześniej bydgoska policja podawała, że po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę.

"Policjanci z Bydgoszczy otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które złożył dyrektor bydgoskiego oddziału ZUS. Zawiadomienie dotyczy złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym. Do wyjaśnienia zatrzymano jedną osobę" - powiedziała PAP rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz. Nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów sprawy.

Według nieoficjalnych doniesień, które jako pierwszy podał portal tvn24, do zatrzymania doszło w czwartek około południa. Wiceprezes Zakładu Marcin W. wiózł do Bydgoszczy decyzję prezes ZUS o odwołaniu dyrektora regionalnego z Bydgoszczy. "Składał mu propozycje, które mogą łamać prawo. Rozmowy zostały nagrane i przekazane do policji i prokuratury" - podały nieoficjalnie osoby prowadzące sprawę.

Wieczorem fakt zatrzymania wiceprezesa potwierdziło biuro prasowe ZUS. Podano, że w związku z prowadzonym postepowaniem prezes ZUS tymczasowo przekazała pełnienie obowiązków wiceprezesa innemu członkowi zarządu. Wiceprezes Marcin W. nadzorował administrację, zamówienia publiczne, a także sprawy prawne i pracownicze.

Nie wiadomo jeszcze, jaką kwalifikację prawną zachowania zatrzymanej osoby przyjmą prowadzący sprawę. Więcej informacji ma być znanych w piątek.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze