Informacje

Gerhard Schroeder i Władimir Putin są od dawna w bliskiej komitywie, fot. By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4921903
Gerhard Schroeder i Władimir Putin są od dawna w bliskiej komitywie, fot. By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4921903

Były kanclerz Gerhard Schroeder szefem rady dyrektorów Nord Stream 2 AG

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 października 2016, 13:39

    Aktualizacja: 5 października 2016, 13:42

  • 0
  • Powiększ tekst

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder kieruje radą dyrektorów nowej spółki Nord Stream 2 AG, należącej do rosyjskiego koncernu Gazprom - informuje w środę niemiecki dziennik "Der Tagesspiegel".

Gazociąg Nord Stream 2 ma powstać na dnie Bałtyku, równolegle do uruchomionego w 2011 roku gazociągu Nord Stream. Ma to być dwunitkowa magistrala gazowa o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie z Rosji do Niemiec. Projektowi temu sprzeciwiają się Polska, kraje bałtyckie i Ukraina.

Schroeder, który kierował rządem Niemiec w latach 1998-2005, od 10 lat jest przewodniczącym komitetu akcjonariuszy (pełniącego rolę rady nadzorczej) pierwszego konsorcjum Nord Stream, które wybudowało gazociąg po dnie Morza Bałtyckiego, i prawdopodobnie zachowa to stanowisko - twierdzi dziennik, powołując się na własne informacje.

Rzecznik Nord Stream 2 potwierdził informację o objęciu przez Schroedera stanowiska przewodniczącego rady dyrektorów tego przedsiębiorstwa. "Der Tagesspiegel" pisze, że z rejestru handlowego szwajcarskiego kantonu Zug wynika, iż objął je 29 lipca.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze