Informacje

Fot. Fratria/Julita Szewczyk
Fot. Fratria/Julita Szewczyk

Pracował w JP Morgan, teraz pokieruje oddziałem PKO BP w Czechach

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 stycznia 2017, 12:30

  • 2
  • Powiększ tekst

Jacek Kasprzewski zostanie szefem oddziału PKO BP w Czechach. Wcześniej był dyrektorem wykonawczym w dziale Treasury Services banku J.P. Morgan Chase oraz kierował oddziałem J.P. Morgan Chase w Polsce.

Liczymy, że w gronie klientów czeskiego oddziału już niedługo znajdą się zarówno największe polskie spółki, jak i mniejsze firmy z sektora MŚP operujące za granicą. Chcemy być dla nich na zagranicznych rynkach, tak jak w Polsce, partnerem finansowym pierwszego wyboru. Sprawne funkcjonowanie oddziału zagranicznego oraz stałe doskonalenie oferty to jeden z najważniejszych kluczy do osiągnięcia sukcesu. Dlatego kierowanie oddziałem powierzyliśmy osobie z wieloletnim doświadczeniem w bankowości międzynarodowej, Jackowi Kasprzewskiemu – mówi Magdalena Rokosz, dyrektor Pionu Bankowości Międzynarodowej i Transakcyjnej w PKO Banku Polskim.

Jacek Kasprzewski jest absolwentem Instytutu Ekonomiki Transportu Politechniki Szczecińskiej (obecnie Uniwersytet Szczeciński). W 1988 roku rozpoczął trwającą do dziś karierę bankową. Od 1995 roku pracował w Chase Manhattan Bank w Paryżu, a od końca 1996 roku w przedstawicielstwie banku w Warszawie. Po jego fuzji z J.P. Morgan w 2000 roku, objął funkcję dyrektora wykonawczego w dziale Treasury Services, zajmując się współpracą z bankami Europy Środkowej i Izraela, natomiast od 2011 do 2016 roku był również dyrektorem oddziału J.P. Morgan Chase w Polsce.

Zlokalizowana w Czechach placówka Banku będzie działała pod nazwą PKO Bank Polski, Czech Branch. Jej start planowany jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2017 r. Działalność oddziału będzie koncentrowała się na obsłudze klientów korporacyjnych, czyli będzie analogiczna do działalności oddziału korporacyjnego PKO Banku Polskiego we Frankfurcie. Zbliżona będzie także oferta, która obejmie m.in.: bankowość transakcyjną (w tym międzynarodowy cash pooling), bankowość elektroniczną, produkty trade finance, czy kredyty korporacyjne. Bank chce także za pośrednictwem oddziału w Pradze pozyskiwać klientów z grona czeskich firm prowadzących interesy w Polsce.

Oprac. MS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze