Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Gliński o strukturze właścicielskiej mediów: Są opanowane przez obcy kapitał

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 marca 2017, 09:18

  • 2
  • Powiększ tekst

Przez lata nieroztropnej polityki dopuszczono do tego, że pewne rynki mediów są opanowane zbyt silnie albo przez tę samą grupę kapitałową, albo przez obcy kapitał - uważa wicepremier Piotr Gliński. Według niego do połowy roku powinien powstać projekt ustawy dot. rynku mediów.

"Nie oszukujmy się, w Polsce poprzez te dwadzieścia kilka lat nieroztropnej polityki dopuszczono do tego, że pewne rynki mediów są opanowane zbyt silnie albo właśnie przez tę samą grupę kapitałową, albo np. przez kapitał, który także ma narodowość. Jak ostatnio ktoś słusznie zauważył, nie chodzi tylko o narodowość, ale chodzi o poglądy. Kapitał posiada poglądy" - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego w poniedziałek na antenie RMF FM.

Piotr Gliński dodał, że prace związane z dekoncentracją rynku medialnego w Polsce prowadzone są przez zespół, w którym znaleźli się przedstawiciele resortu kultury, UOKiK i KRRiT.

"Chodzi o to, żeby tak jak w większości krajów cywilizowanych, przynajmniej w Europie jedna grupa kapitałowa nie dominowała na rynku medialnym, albo też nie dominowała krzyżowo na kilku rynkach medialnych" - mówił wicepremier pytany o kierunek zmian.

Piotr Gliński dodał, że projekt ustawy w tej sprawie być może będzie gotowy do połowy bieżącego roku.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze