Informacje

Prezes PAIH: widzimy 5-proc. wzrost napływających do Polski inwestycji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 marca 2017, 16:04

  • 1
  • Powiększ tekst

Wartość napływających do Polski inwestycji, ich liczba oraz tworzonych dzięki nim miejsc pracy wzrosła o około 5 proc., a rok 2016 był pod tym względem rokiem rekordowym - powiedział we wtorek prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

Widać bardzo duże zainteresowanie inwestorów. Zeszły rok - przynajmniej jeżeli chodzi o te inwestycje, które obsługiwała nasza agencja - był rokiem absolutnie rekordowym. Teraz porównując kwartał do kwartału (pierwszy kwartał 2016 do pierwszego kwartału 2017 - PAP) widzimy jakiś mniej-więcej 5-proc. wzrost, jeżeli chodzi o wartość napływających inwestycji, o ich liczbę i liczbę miejsc pracy - powiedział szef Agencji na konferencji o polsko-irańskiej współpracy gospodarczej.

Także tutaj, mam wrażenie, jesteśmy na wznoszącej - dodał.

Wskazał, że dotychczas inwestorzy z całego świata postrzegali Polskę jako kraj, "który oferuje jakość zachodnioeuropejską za wschodnioeuropejskie ceny" Dodał, że Polska jest także dużym rynkiem zbytu, graniczy ponadto z dwukrotnie większym rynkiem zbytu, a firmy założone w Polsce mogą działać na terytorium całej Unii Europejskiej.

Działająca od lutego Polska Agencja Inwestycji i Handlu zastąpiła Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Zajmuje się obsługą zagranicznych inwestycji w Polsce, jak i promocją polskich inwestycji zagranicą.

Na podst. PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze