Informacje

Nowi ludzie w zarządzie PKP

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 maja 2017, 17:06

  • 1
  • Powiększ tekst

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP SA podjęło w czwartek uchwały powołujące z tym dniem do składu zarządu spółki Mirosława Andrzeja Antonowicza oraz Andrzeja Antoniego Olszewskiego. Prezesem spółki jest Krzysztof Mamiński - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Resort poinformował, że Mirosław Andrzej Antonowicz jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania oraz absolwentem wielu studiów podyplomowych. W latach 2006 - 2010 pełnił funkcję wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego odpowiedzialnego za obszar regulacji rynku kolejowego.

Andrzej Antonii Olszewski ukończył studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Kolegium Zarządzania i Finansów. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka, uzyskując dyplom Executive MBA Finanse Międzynarodowe oraz, jako jedna z pierwszych osób w Polsce, uzyskał wpis na listę maklerów papierów wartościowych w Komisji Papierów Wartościowych.

Na początku marca tego roku cały zarząd PKP SA został zdymisjonowany w związku z zarzutami prokuratorskimi, nowym szefem spółki został Krzysztof Mamiński, dotychczasowy prezes Przewozów Regionalnych.

W związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP SA w sprawie karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości, nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S. A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP SA Mirosława P. oraz członków zarządu - Cecylii L., Michała B. oraz Marka M. - informowało wówczas ministerstwo.

Według resortu sprawa odwołania poprzedniego zarządu ma związek z postępowaniem CBA, rozpoczętym po wniosku ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka z lipca ubiegłego roku w sprawie zbadania zgodności z prawem procedury zawarcia umowy pomiędzy PKP SA a spółką Sensus Group. Przedmiotem tej umowy były działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania terroryzmowi podczas Światowych Dni Młodzieży.

PAP, MS

Powiązane tematy

Komentarze