Informacje

źródło Philip Morris
źródło Philip Morris

Michał Mierzejewski nowym prezesem Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 sierpnia 2017, 13:44

    Aktualizacja: 2 sierpnia 2017, 13:45

  • 1
  • Powiększ tekst

Michał Mierzejewski został nowym prezesem i dyrektorem zarządzającym Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie, poinformowała spółka. Zastąpił on Edvinasa Katiliusa, który objął stanowisko wiceprezydenta strefy wolnocłowej PMI (Duty Free) z siedzibą w Lozannie.

Michał Mierzejewski związany jest z Philip Morris od 2004 r. W 2008 r. wszedł do zarządu spółki i objął równocześnie stanowisko dyrektora ds. korporacyjnych na Polskę. W 2013 roku obszar ten poszerzono o Kraje Bałtyckie.

Philip Morris wprowadzając produkty o potencjale obniżonej szkodliwości przechodzi największą transformację w swojej historii. Moim celem jest przekonanie pełnoletnich palaczy do zamiany tradycyjnych papierosów na produkty takie jak IQOS, które wydzielają średnio 90-95% mniej szkodliwych substancji niż papierosy. Zrobimy wszystko, aby w ciągu najbliższej dekady zdecydowana większość palaczy w Polsce zamieniła papierosy na produkty potencjalnie mniej szkodliwe, a w 2030 r. widok osoby z papierosem był tak rzadki, jak dzisiaj osób palących fajkę. Wierzę, że jest to jak najbardziej realne, ponieważ przez ok. 20 lat paliłem dwie paczki dziennie, a od kilku miesięcy korzystam wyłącznie z IQOS-a - powiedział prezes Mierzejewski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że Philip Morris zapoczątkował największą w historii branży rewolucję opartą na innowacjach i badaniach naukowych.

Chcemy, aby Polska dalej miała w niej znaczący udział. Rynek wyrobów konwencjonalnych jest wciąż głównym elementem naszej działalności, ale to z produktami bezdymnymi pragniemy związać przyszłość firmy i branży - powiedział nowy prezes.

Philip Morris jest największą firmą tytoniową w Polsce, z udziałem w rynku sprzedaży papierosów wynoszącym ok. 40,4 proc. (źródło: Philip Morris za Nielsen). Fabryka Philip Morris w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Do tej pory Philip Morris zainwestował w Polsce ponad 700 mln USD.

Philip Morris International Inc. (PMI) to światowy lider branży tytoniowej, właściciel sześciu z piętnastu najlepszych międzynarodowych marek, w tym Marlboro - najpopularniejszej marki papierosów na świecie. Produkty PMI sprzedawane są w ponad 180 krajach.

Na podst. ISBnews

Powiązane tematy

Komentarze