Informacje

URE odmówił zatwierdzenia taryfy spółce zależnej PGNiG

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 7 sierpnia 2017
  • 10:30
  • 0
  • Tagi: biznes gaz PGNiG taryfy opłat URE
  • Powiększ tekst

Urząd Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia taryfy Polskiej Spółki Gazownictwa – spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego, podał Urząd

Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego Prezes URE uznał, iż planowane przez przedsiębiorstwo koszty prowadzenia działalności w zakresie dystrybucji paliw gazowych nie mogą być uznane za koszty uzasadnione, o których mowa w art 45 ust. 1 ustawy - Prawo energetyczne. Jednocześnie ustalone na ich podstawie stawki opłat za świadczenie usług dystrybucji paliw gazowych nie zapewniają ochrony interesów odbiorców przed ich nieuzasadnionym poziomem – czytamy w komunikacie.

28 kwietnia 2017 r. PSG złożyła do URE wniosek o zatwierdzenie na okres do 31 grudnia 2017 r. ustalonej przez siebie taryfy nr 5 dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

ISBNews, MS

Komentarze