Komentarze na temat artykułu

Gość 25 czerwca 2015 roku
9:47

Nowy serwis z aukcjami bez ceny minimalnej : www.xli.pl/aukcje Tam kupiłem lapka za 88,30 :D ! _______________________

dareckiddd 25 czerwca 2015 roku
9:59

I znowu manipulacje PiSowskiego propagandowego portalu. Nie rozdała tylko sprywatyzowała. Prywatyzacja jest bardzo korzystna, bo zmniejsza udział państwa w gospodarce, w firmach. Firmy prywatne są lepiej zarządzane, lepiej funkcjonują, a państwo ma duże zyski z prywatyzacji

wawa 25 czerwca 2015 roku
11:23

daredkiddd, porzuć twoje elementarne podręczniki o ekonomii i zauważ, że wszystkie kraje, które tak ochoczo, bez opamiętania i za grosze prywatyzowały min. Grecja, Porugali, Hiszpania, Włochy dziś są na skraju bankructwa. Prywatni właściciele, bankiezry jednak nie tworzą miejsc pracy, bezrobocie w tych krajach jest porażające np. w Grecji, i bieda coraz większa. Ponadto, banki a nawet kapitał prywatny w największym stopniu zarabia na państwie, min. prywatyzacji, dotacjach, fundacjach, tam przelewają się do prywatnych firm góry publicznych pieniędzy. Prywatny kapitał w większości żeruje na publicznych pieniądzach. Prywatyzacja, to najbardziej dochodowy interes dla międzynarodowych kapitalistów, oni na tym zarabiają naszym kosztem, my obywatele za psie pieniądze pozbywamy się naswzej własności. Bez żadnej własności człowiek staje się niewolnikiem.

łysygbur 25 czerwca 2015 roku
11:30

@dareckiddd "państwo ma duże zyski z prywatyzacji" zwłaszcza gdy pieniądze są wytransferowane z Polski bez opodatkowania... chyba że chodzi o jakieś inne państwo niż Polska? Polecam lekturę książek ekonomicznych, w tym noblisty J. Stiglitza. Wyjaśnia on przystępnie mechanizm i efekty takiej prywatyzacji...

Gość 25 czerwca 2015 roku
17:30

Prywatyzacja i złodziejstwo to dla PO i PSL to to samo. Dla mnie to zdrada stanu za którą płaci się szubienicą.

Gość 25 czerwca 2015 roku
20:29

Dareckyddduopa to hejter i troll - olejcie zaplacony komentarz - ignor !

Gość 25 czerwca 2015 roku
23:48

dla tego h ..a co taki madry jest te kwestie ktore przynosza najwiecej zamknij sie padalcu i zlodzieju ty na pewno nie jestes Polak

Gość 26 czerwca 2015 roku
2:37

dareckiddd chwalisz prywatne firmy a nie wiesz bo pewnie za wysoko siedzisz że w prywatnych ma najgorzej szary pracownik. Praca na umowach zleceniach minimalna pensja itd co wszyscy myślący ludzie wiedzą. Ja żyłem za czasów "komuny" . Wszyscy mieli prace , wiadomo było kiedy i jakie awanse sie dostawało i kiedy podwyżki pensji. Po wejsciu w wiek emerytalny dostawało się 80% wypracowanej pensji. Dzieci miały 3 tygodniowe wakacje za małe pieniądze a nie jak teraz 2 tygodnie za całomiesięczną pensje rodziców. A wszystkie przedsiębiorstwa były państwowe.

Gość 26 czerwca 2015 roku
7:30

TUSK KOPACZ WSZYSCY MIN. BEZ WYJĄTKU ROZKRADLI POLSKĘ JAWNIE MUSZĄ PONIEŚĆ KARY WIĘZIENIA ALE TYLKO W KOPALNIACH NA GŁĘBOKOŚCIACH I TAM MUSZĄ PRACOWAĆ PO 20 LAT TEGO DOPILNUJEMY. SĘDZIOWIE I PROKURATORZY ETATOWI BĘDĄ PILNOWAĆ SWOICH SZEFÓW ABY DOBRZE PRACOWALI TO JEST KARA ZA ZŁODZIEJSTWO I RABUNEK MAJĄTKU POLSKI

RICO 26 czerwca 2015 roku
12:44

Sama fota świadczy o podziękowaniach za rabunek na rzecz swoich zleceniodawców !

Gość 26 czerwca 2015 roku
19:00

Wytłumacz mi jeden z drugim oszołomie w jaki sposób można wytransferować pieniądze z prywatyzacji państwowego przedsiębiorstwa zagranicę? Tylko proszę o jakieś techniczne szczegóły.

Gość 26 czerwca 2015 roku
20:32

Poda przykład obrońco PO.Kongo kupił KGHM i co znikło 300 ml teraz Cładrę w Canada ten sam człowiek.Speczik były prezes a zanim banda solidarnosci 3,5 mld dolarów z tego sami ukradli 1 miliard za pośrednictwo.PKN kupił złoża w Nowegja kto miał powiązania.Big bank biedak kupił 10% PZU lecz niby dla Holędrów a potem my odkupilsmy to za 5mld teraz chcą odkupować polskie banki sprzedali 90% za 2 mld a ci okradli na opcjach walutowych 25mld dolarów potem Kredyty na franki 20 mld US teraz PZU kupi Aliora .Itp 100 innych J.P drugi z czarnymi 100 mld US tak tak i nadal to robią .Maią 30% ziemi po byłych PGR .A następnie tym z mycką dadzą lasy panstwowe praca wre zaczeli od mordu zaprosili 200 z rodzinami niby tak po co oni lasów nie mają .

Gość 26 czerwca 2015 roku
22:14

Stary, proszę Cie! Napisz to po polsku! Zaczynaj zdania wielką literą, a kończ kropką. To nie fizyka jądrowa. To podstawowe zasady tworzenia zdań w języku polskim. Ps. Pieniądze z prywatyzacji nie mogą znikać w kieszeniach prywatnych przedsiębiorców bo zasilają Skarb Państwa, zwiększając tym samym siłę nabywczą narodowej waluty, w tym przypadku umacniając złotówkę. Dlaczego Twoim zdaniem w Polsce, w czasie największego kryzysu ekonomicznego na świecie po II Wojnie Światowej, Polska gospodarka nie wyhamowała, a nadal rozwijała się w miarę stabilnie? Głównie dlatego, że ... no właśnie jak to wytłumaczyć skoro wszystko sprzedano? Czy do Ciebie dociera fakt, że KGHM to nadal spółka skarbu Państwa, z udziałami przekraczającymi 30%

Gość 26 czerwca 2015 roku
22:17

a wyprzedaż udziałów, bardzo ostrożna zresztą ma na celu pozyskanie środków na inwestycje? Pewnie, że łatwiej te pieniądze po prostu wypompować z budżetu. Tak się nie dzieje i bardzo dobrze. Jest to przykład jak można bardzo efektywnie współpracować z obcym kapitałem i rozwijać narodowy biznes. Ps. KGHM, wraz ze spółkami zależnymi daje pracę 100,000 Polaków

Gość 27 czerwca 2015 roku
7:13

Tylko, że za rządów Premiera TUSKA majątek narodowy sprzedawano wg cen rynkowych a 20 lat temu za przysłowiowe złotówki. 20 lat temu związkowcy SOLIDARNOSCI w sporej części zakładów tak długo wiecowali i strajkowali, aż zakłady zadłużane były do takiego stopnia, że trzeba je było sprzedawać za przysłowiową złotówkę, by utrzymać zatrudnienie ludzi. Np stocznie !

Gdddość 27 czerwca 2015 roku
11:38

Pozabijam.nie zależy mi na niczym.

pp 28 czerwca 2015 roku
19:49

Chciałbym zauważyć pewne przekłamanie w tym artykule. Otóż zsumowana liczba zysków ze sprzedaży tych udziałów i spółek nie sumuje się do 58 miliardów, lecz tylko około 26 miliardów, a to duża różnica.

pp 28 czerwca 2015 roku
19:55

Poprawka znalazłem artykuł z którego zaczerpnięto informację. To tylko 10 największych prywatyzacji a nie wszystkie. Ale z drugiej strony jak odróżnić kiedy prywatyzacja jest złodziejska? Każda jest taka ? Czyli nie można niczego prywatyzować, wróćmy do komunizmu.

Gość 29 czerwca 2015 roku
2:09

Wtedy prywatyzacja jest złodziejską,kiedy kupujący jest obcokrajowcem i nie odprowadza podatku za przyszłe zyski. Zarabia w Polsce i to co zarobi zabiera zagranice. Poza tym,dogadują się i sprzedają po kosztach tzn taniej niż w rzeczywistość dane udzialy sa warte np prywatyzacja ciechu. Robią tez taki myk ze,specjalnie doprowadzają firmę do prawie bankructwa żeby uzasadnić dlaczego tanio sprzedają np LOT (jeszcze nie sprzedali ale jest trudna sytuacja finansowa) a poza tym dlaczego nabrali tyle kredytów??? Tusk w 7 lat zadluzyl polske na więcej niż gierek, my mamy bilion euro dlugu, po cholerę oni tyle brali??? Czy te pożyczki na prawdę byly konieczne? Pisowi przez dwa lata udalo się zahamować przyrost dlugu czyli jakos wyrabiali się w budżecie a tu przychodzi taki Tusk i z 300 mld robi 900mld dlugu??? A teraz wyprzedają majątek narodowy żeby to spłacić, czy to nie jest specjalne działanie?? Specjalnie brali pożyczki żeby zarabialy banki niem i fr?? Dla mnie tak to wygląda. Poza tym, niektóre spółki maja charakter strategiczny do państwa. Np kolej. Niemcom tez,kolej przynosi straty ale dopłacają do niej a nie prywatyzują. Jak będzie wojna to jak dowieziesz lemingu POwski bron albo zywnosc z jednego konca kraju na drugi jak kolej będzie ruska?? Albo skąd weźmiesz paliwo do czolgu jak sprzedasz Orlen ruskom?

June 29 czerwca 2015 roku
14:26

Źle się dzieje w tym kraju… Kiedy, gdzieś czytam wypowiedzi polityków, którzy twierdzą, że mamy przyjazny system podatkowy, to krew mnie zalewa, tutaj artykuł o naszych „niskich podatkach” http://sigmapartner.pl/artykul/to-nie-jest-tanie-panstwo-podatki-w-polsce-na-tle-innych-krajow-europejskich/ Dodatkowo straszna biurokracja. Mam firmę w Poznaniu i wolę nie zagłębiać się w te zawiłe przepisy tylko prowadzenie księgowości zlecić do profesjonalnego biura rachunkowego. Doradca podatkowy pomógł mi już sporo zaoszczędzić.

Ewe-lina 25 sierpnia 2015 roku
12:37

A z drugiej strony pieniądze wyciekają na prawo i lewo, zawsze tak jest przed wyborami. Jeśli chcemy kiedykolwiek spłacić długi, musimy zacząć oszczędzać. Tutaj kilka przydatnych porad biura rachunkowego jak można obciąć koszty w firmie http://www.pawelkurnik.pl/finanse/w-jaki-sposob-zaoszczedzic-pieniadze-w-firmie Warto niektóre z nich wziąć pod uwagę, mogą one pomóc utrzymać się na rynku.

Gość 25 sierpnia 2015 roku
15:59

Tak nam dała prywatyzacja Przedsiębiorstw. Że prezesi zarabiają po 200-300 tys.a robol niech się cieszy ,z ochłapów i pracuje po 12 godz.za 1800 zł.To jest demokracja dobra,ale dla cwaniaków i zlodziei

Gość 27 października 2015 roku
15:12

Szkoda pisania i komentowania najgłupszy narut świata ameryka im się marzy

Gość 27 października 2015 roku
15:20

Najbardziej z komentaży uwielbiam tekst pisz po polsku i pouczeie odrazu wiadomo że polak robi błędy a mosiek poprawia

Gość 15 stycznia 2016 roku
15:15

A rządy wałęsy ,oddały w prywatne łapy cały majątek państwa i nikt zato nieodpowiada BANDA pseudo patriotów z wałęsom gburem na czele !!!

Wojtas 15 stycznia 2016 roku
17:52

@dareckiddd, nie wiem jak w innych przypadkach ale po 'sprywatyzowaniu' Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" Pan Solorz-Żak zapewne zwiększył swoje zyski ale stracili pracownicy - bagatela 20% pensji. Dziękuje, wszystko jasne...

Gość 15 stycznia 2016 roku
22:50

Czy trzeba tłumaczyć takie rzeczy ! Masz firmę to masz zyski małe ale własne nie to pracujesz u/dla kogoś. Wolisz robić w własnej firmie czy być kierownikiem w niemieckiej ?

Piotr 16 stycznia 2016 roku
9:28

Za wszystko rozliczymy...

Gość 16 stycznia 2016 roku
22:08

Sprzedawano tanio, średnio za 15 procent wartości.

Gość 26 stycznia 2016 roku
17:53

Prywatyzacja to dobra sprawa, poprywatne jest lepiej zarządzane niż państwowe, ale pod warunkiem, że ta prywatyzacja jest robiona uczciwie i wg zasad wolnego rynku a nie jak to miało miejsce za rządów PO, czyli udziały były sprzedawane kolesiom, albo spółką które miały na pasku polityków platformy!

Gość 2 marca 2016 roku
20:27

Panu Tuskowi i jego klice powinien grozić trybunał nie stanu tylko ludu

Gość 3 marca 2016 roku
17:58

Wysprzedana Polska za 30% WARTOŚCI !!!/ ZDOBYTA PRZEZ Niemców bez przelania ani jednej kropli krwi !!!

RICO 5 marca 2016 roku
7:10

Komentarz do foty :"Synu nasz,spisałeś się znakomicie,niech cię uścisnę za wspaniałą prywatyzację waszego majątku narodowego,matka makrelowa ci tego nie zapomni !

Gość 6 marca 2016 roku
5:15

Serce moje krwawi gdy czytam te komentarze. To już pisanie w języku polskim nikogo nie zobowiązuje? A może to język nowych budowniczych? Budowniczych nowego ładu i porządku? A może wracamy do nauki bratniego języka? W niedawnych czasach jeśli mnie pamięć nie zawodzi na język ojczysty niespecjalnie zwracano uwagę. Ważniejszy był inny - mieżdunarodnyj.... Oj biada nam, biada.... A może tu grasują trole zza Buga? O przepraszam - chodziło mi o "bratnią pomoc" zza granicy teraz kilkaset kilometrów dalej przesuniętą? Przesuniętą na szczęście.... I tak oto Polak Polaka zaciuka bo spisek przecież wszędzie... a rusek tylko przyglądał się temu będzie.... To już chyba lepiej uciec z tego piętna kapitalizmu w błogie ręce socjalizmu. Wszyscy będą mieli po równo i według zasług... A kapitaliści najlepiej niech swoje śmierdzące pieniądze lokują w Ameryce a nie w naszej pięknej Ojczyźnie. My sami mamy tych naszych złotówek już tyle że wszystko co Polskie odkupimy. Ba kupimy nawet więcej... Bo też i to co niemieckie i francuskie i amerykańskie i inne... A jak nie wystarczy to wydrukujemy nowe dolary - z orłem tym razem...

Gość68 7 marca 2016 roku
10:18

@gość 5:15 Duch towarzysza Lenina uśmiecha się z zaświatów, bo jego idee są wiecznie żywe. Bolszewizm zwyciężył. Przykre jest to, że udało się naszym wrogom pokonać i zgnoić Polskę i Polaków - nie orężem, ale jadem i zarazą zaszczepionymi w mózgach.

Gość 19 marca 2016 roku
13:41

Za to teraz Partia Idiotyzmu Społecznego teraz przywłaszcza sobie całą Polskę.

www 26 czerwca 2016 roku
10:22

dareckiddd państwo to znaczy kto przecież nie przeciętny Kowalski

Gość 26 czerwca 2016 roku
10:33

dzisiejsza poprawność i multi kulti nakazuje nawet zmije przytulic do łona a bojażn i fałsz zakazuja powiedziec prawde ze puk puk wchodzi dwóch wypowiada prosta formułke i pif paf i tak jak po Wiedenskiej odsieczy Turcy do dzisiaj podziwiaja Polakow tak przez kolejne 70 lat nie bedzie polskich foksdojczow służcych IV czy V Rzeszy a okradanie Polski i Polaków bedzie zakazane w niemieckiej konstytucji

poogo 16 listopada 2016 roku
7:42

A ile pis wydał na 500+??? Dlaczego kwota wolna i koszty uzyskania przychodu są nitkniete od 9 lat??? Czyżby nie było w tym kapitału politycznego?? A nie, forsy brak po bezsensowny wydawnictwiebrz żadnej kontroli

Gość 22 listopada 2016 roku
13:20

Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako „ PAŃSTWO PRAWNE „ równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz. Sędzia Daniel Strzelecki ( Jelenia Gora ) winien więc odpowiadać za rażące naruszenie prawa ! Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie ministrze Ziobro? O ilu z nich nikt nawet słowa nie napisze? Czy nadal mają żyć w gorzkim poczuciu krzywdy, wyrządzonej im przez Państwo? http://pressmania.pl/?p=32602 http://3obieg.pl/daniel-strzelecki-nietykalny

20291