Analizy

Wall Street: nowy rekord na Nasdaq, uwaga inwestorów skupiona na wynikach spółek

źródło: PAP

  • Opublikowano: 25 lipca 2017, 07:40

  • 0
  • Powiększ tekst

Tydzień na nowojorskich giełdach rozpoczął się od nowego rekordu indeksu Nasdaq, a uwaga rynków skupiona była na publikacji wyników kwartalnych największych spółek. W poniedziałek dane opublikowały m.in. Halliburton i Hasbro.

Dow Jones Industrial spadł na zamknięciu o 0,31 proc. do 21 513,17 pkt.

S&P 500 zniżkował o 0,11 proc. do 2 469,91 pkt.

Nasdaq Comp. zyskał 0,36 proc. do 6 410,81 pkt.

W poniedziałek uwaga rynków skupiona była na publikacji wyników kwartalnych największych spółek. Raporty kwartalne przedstawiły m.in. Halliburton i Hasbro.

Skorygowany zysk na akcję z działalności kontynuowanej Halliburton w drugim kwartale wyniósł 23 centy, podczas gdy analitycy oczekiwali 18 centów. Przychody spółki w II kw. wyniosły 4,96 mld USD, o 100 mln USD powyżej oczekiwań. Mimo wyższych od konsensusu wyników notowania spółki szły w dół o 3,3 proc.

Mocno, o 8,5 proc., zniżkowała wycena Hasbro, po tym jak przychody spółki w II kw. okazały się niższe od oczekiwań analityków z Wall Street.

Uwaga rynków skupi się w tym tygodniu na polityce monetarnej oraz danych z USA.

W środę odbędzie się posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Rynek obecnie wycenia kolejną podwyżkę stóp procentowych w USA najwcześniej w grudniu (niecałe 50 proc. prawdopodobieństwa wg kontraktów terminowych na stopę fed).

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 46,3 USD. Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest kwotowana na poziomie 48,6 USD za baryłkę.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze