Informacje

Fot.Internet/paiz.gov.pl
Fot.Internet/paiz.gov.pl

Wielki chiński bank będzie inwestował w Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 2 września 2014
  • 06:29
  • 1
  • Tagi: biznes China Eximbank Chiny inwestor inwestor zagraniczny inwestowanie inwestowanie pieniędzy PAIiIZ
  • Powiększ tekst

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych podpisała porozumienie o współpracy z Export-Import Bank of China (Exim Bank), które ma na celu ułatwienia rozwoju chińskich inwestycji w Polsce.

"PAIiIZ i Exim Bank będą wspierać chińskie firmy, aby wykorzystywały pełnię możliwości inwestycyjnych w Polsce w różnych dziedzinach, w tym infrastruktury i energii. Partnerzy będą dostarczać informacje konieczne dla procesu inwestycyjnego, organizować misje gospodarcze i konferencje" -

napisano w komunikacie po podpisaniu porozumienia.

Export-Import Bank of China to państwowa instytucja finansowa działająca bezpośrednio pod zwierzchnictwem Rady Państwa Chin. Jej celem jest wspieranie eksportu i importu w handlu zagranicznym oraz pogłębianie współpracy gospodarczej z Chińską Republiką Ludową.

Głównym zadaniem banku jest zapewnianie wsparcia finansowego dla eksportu chińskich produktów oraz ułatwianie realizacji projektów zamawianych i inwestycji przez chińskie przedsiębiorstwa za granicą. Instytucja działa na rzecz rozwoju stosunków międzynarodowych w ramach współpracy gospodarczej i handlowej.

Opr. Jas

Komentarze