Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

PO będzie walczyć z wielkimi koncernami. Tak - po siedmiu latach rządów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 października 2014, 13:25

  • 2
  • Powiększ tekst

Dziś po południu klub PO złoży w Sejmie poselski projekt zmieniający vacatio legis ustawy, która ma ukrócić wyprowadzanie przez firmy zysków za granicę, tak by przepisy mogły wejść w życie od 1 stycznia 2015 r. - poinformowała posłanka PO Krystyna Skowrońska.

Skowrońska, która jest szefową sejmowej komisji finansów, ma reprezentować wnioskodawców projektu. Zapowiedziała, że plan prac legislacyjnych nad projektem zostanie przedstawiony we wtorek, kiedy w tej sprawie zaplanowano wstępnie konferencję prasową o godz. 10.

Taką inicjatywę zapowiedział w piątek minister finansów Mateusz Szczurek. Tego dnia "Rzeczpospolita" napisała, że zbyt późne opublikowanie ustawy o opodatkowaniu firm działających w rajach podatkowych spowoduje, że nowe przepisy wejdą w życie z rocznym opóźnieniem. Według dziennika państwo miałoby stracić wskutek tego ponad 3 mld zł. Ustawa, którą rząd chciał od przyszłego roku ograniczyć wyprowadzanie przez firmy zysków za granicę, została podpisana 17 września. Rządowe Centrum Legislacji (RCL) opublikowało ją dopiero w piątek.

Zgodnie z uchwaloną tego lata ustawą zagraniczne spółki kontrolowane przez polskich podatników mają zostać objęte podatkiem dochodowym, jeśli celem ich założenia było jedynie zmniejszenie obciążeń podatkowych.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze