Informacje

fot. www.freeimages.com
fot. www.freeimages.com

Europejskie tournée ministra finansów Grecji bez wizyty w Berlinie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 31 stycznia 2015, 11:52

  • 0
  • Powiększ tekst

Nowy minister finansów Grecji Janis Warufakis w sobotę, a nie jak wcześniej planowano w poniedziałek, uda się do Paryża - poinformował jego resort. W niedzielę spotka się tam ze swym francuskim odpowiednikiem Michelem Sapinem.

Wcześniej zapowiadano, że Warufakis w niedzielę poleci do Londynu i dopiero w poniedziałek uda się do Paryża, by spotkać się z Sapinem oraz ministrem gospodarki Emmanuelem Macronem.

Szef greckiego resortu finansów oraz nowy premier Aleksis Cipras, lider lewicowego ugrupowania Syriza, które zwyciężyło w ubiegłotygodniowych przedterminowych wyborach parlamentarnych, ogłosili, że odwiedzą kilka stolic, by sprawdzić ilu mają sojuszników wśród krajów UE. Syriza deklaruje zamiar złagodzenia dotychczasowej polityki oszczędności budżetowych, wynegocjowania restrukturyzacji długu zagranicznego i wstrzymania prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych – co budzi niepokój inwestorów.

Warufakis będzie w Paryżu od soboty, a Cipras od środy. We wtorek obaj spotkają się w Rzymie.

Według francuskiego ministerstwa finansów Warufakis będzie rozmawiał z Sapinem w niedzielę po południu. W programie "europejskiego tournee" nowych greckich władz nie przewidziano wizyty w Niemczech, kraju ostro sprzeciwiającym się jakiemukolwiek obniżaniu greckiego długu.

Napięcie na linii Niemcy-Grecja czytaj tutaj: Halt! - mówi Merkel greckiemu rządowi, czyli próba sił trwa

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze