Informacje

Beata Szydło przemawia na zakończenie Konwencji programowej PiS w Katowicach fot. PAP / Andrzej Grygiel
Beata Szydło przemawia na zakończenie Konwencji programowej PiS w Katowicach fot. PAP / Andrzej Grygiel

Beata Szydło: w mojej biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 lipca 2015, 14:00

    Aktualizacja: 5 lipca 2015, 18:27

  • 2
  • Powiększ tekst

Mamy przygotowane rozwiązania i będziemy je realizować - mówiła Beata Szydło w niedzielę, w ostatnim dniu konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Na scenie towarzyszli jej eksperci pracujący nad programem PiS.

"Mamy przygotowane rozwiązania i to jest zasługa zespołu ludzi, którzy przez wiele miesięcy tworzyli te dobre rozwiązania i będą dalej tworzyć te rozwiązania. Będą sprawiać, że to o czym dzisiaj tu mówiliśmy, będzie realizowane tak, jak będzie realizowane to, co obiecaliśmy i zadeklarowaliśmy" - powiedziała Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera w ostatnim dniu konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

Na scenie towarzyszli jej eksperci pracujący nad programem PiS .

"To jest zespół ludzi, którzy mają pomysł na Polskę, którzy myśląc Polska myślą o nas wszystkich. A w mojej drużynie, biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka i dla tych, którzy głosują na Prawo i Sprawiedliwość, i dla tych, którzy do tej pory dokonywali innych wyborów, i dla tych, którzy nie chodzili na wybory. Czekam na was w mojej drużynie, jest miejsce dla każdego, dla każdego, kto chce dobrej zmiany" - mówiła Beata Szydło.

Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że prowadzona przez trzy ostatnie dni w Katowicach debata będzie kontynuowana „przez kolejne dni, miesiące i lata”. „Bo wierzę w to głęboko, że będziemy przez wiele, wiele lat nie tylko rozmawiać z Polakami, ale będziemy mieli coś do powiedzenia".

Szydło akcentowała, że „dzisiaj w Polsce potrzebny jest dialog, potrzebne jest słuchanie ludzi i potrzebne jest wzajemne rozumienie się”. „Ale też potrzebni są ludzie, którzy potrafią podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje, którzy nie boją się mówić czasami rzeczy mało popularnych, ale mają cel i wiedzą, że ten cel, ta wielka sprawa, która przed wami, nazywa się Polska”.

„I dzisiaj jesteśmy tu wszyscy, bo myśląc: +Polska+, czujemy, myślimy: +rozwój, rodzina, obywatele, dialog, społeczeństwo, wspólnota+. Dzisiaj myśląc +Polska+, mówimy +drużyna, zespół+” - akcentowała wiceprezes PiS.

Dziękowała osobom przygotowującym konwencję, którą uznała za „przełomową”.

„Bo myślę, że tak jak wielokrotnie już spotykaliśmy się i bardzo często rozmawialiśmy i o programie i o ważnych sprawach, to chyba nigdy jeszcze w tych rozmowach nie uczestniczyło tak wielu organizatorów” - mówiła Szydło. Jak zaakcentowała, rozmowy te są bardzo ważne. „Przyszliśmy tutaj z gotowymi propozycjami. My nie rozmawiamy tylko teoretycznie; mamy przygotowane rozwiązania i o tym rozmawialiśmy” - mówiła.

Szydło zwróciła się też do mieszkańców regionu, w którym odbyła się konwencja.

"My nie jesteśmy na Śląsku dlatego, że są wybory. My nie przyjeżdżamy na Śląsk dlatego, że jest kampania wyborcza. Jesteśmy na Śląsku zawsze w ważnych dla Prawa i Sprawiedliwości chwilach. To jest kolejne spotkanie programowe w tym regionie. I tak jak wcześniej debatowaliśmy i tak jak wcześniej rozmawialiśmy, będziemy na Śląsku zawsze, kiedy potrzeba nam będzie waszej energii, waszego zapału i waszego kompletnego myślenia" - przekonywała.

Kandydatka PiS na szefową rządu, zastrzegając, że nie jest mieszkanką Śląska, przesłała ze sceny dedykację - "dziołcha nie godej tela, ino do roboty”, co sala przyjęła oklaskami. „To co, do roboty?” - krzyknęła po chwili na zakończenie konwencji Beata Szydło.

PAP, sek

Dossier gospodarczych propozycji PiS, przedstawionych na konwencji w Katowicach czytaj tutaj:

Jarosław Kaczyński: powstaje projekt dla Polski

Beaty Szydło Plan dla Polski: popierać przedsiębiorczość, budować polski przemysł, trwać przy własnej walucie, obniżać podatki

Gospodarka według PiS - długa lista działań i zmian

Konwencja PiS: zapowiedź punktu zwrotnego, deregulacja gospodarcza i zasada polskiej racji stanu

Konwencja PiS: bardziej przejrzyste podatki i ułatwienia dla małych firm

Konwencja PiS: nie ma planów trzeciej, najwyższej stawki podatkowej PIT

Konwencja PiS: będzie "szarpnięcie cuglami" dla sektora bankowego

Konwencja PiS: systemowo uregulować problem frankowiczów

Konwencja PiS: amerykański noblista przestrzega przed euro

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze