Informacje

Andrzej Libiszewski został p.o. prezesem PKP Cargo

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 grudnia 2015, 20:40

    Aktualizacja: 18 grudnia 2015, 22:17

  • 0
  • Powiększ tekst

Rada Nadzorcza PKP Cargo powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu PKP Cargo do 18 marca 2016 r. Maciejowi Andrzejowi Libiszewskiemu - poinformowała w piątek spółka w komunikacie. W poniedziałek z funkcji prezesa PKP Cargo zrezygnował Adam Purwin.

Maciej Andrzej Libiszewski jest z wykształcenia prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie Polsko-Niemieckie Studium Finansów, Zarządzania i Marketingu.

Jak wskazała w komunikacie spółka ma on doświadczenie w pracy na wysokich stanowiskach zarządczych z potwierdzoną zdolnością do prowadzenia zespołów interdyscyplinarnych i złożonych projektów. "Doświadczony negocjator wielokrotnie kończący spory ze stroną społeczną zawarciem porozumienia. Autor programów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych związanych z finansowymi elementami funkcjonowania spółek prawa handlowego" - podkreślono.

Libiszewski prowadził działalność gospodarczą, następnie pracował w firmach związanych z transportem. Był wielokrotnym członkiem rad nadzorczych oraz zarządów państwowych, samorządowych i prywatnych spółek kapitałowych, w tym członkiem rady nadzorczej i członkiem zarządu PKP Cargo w latach 2005-2008. W latach 2001-2015 związany zawodowo z sektorem transportu.

W poniedziałek z funkcji prezesa zarządu PKP Cargo zrezygnował Adam Purwin, który wygrał na to stanowisko konkurs 6 lutego 2014 r. Wcześniej - od lutego 2013 r. - pełnił funkcję członka zarządu ds. finansowych PKP Cargo i odpowiadał za przygotowanie debiutu giełdowego spółki.

W czwartek Rada Nadzorcza PKP Cargo, w której zasiadali: Jakub Karnowski, Piotr Ciżkowicz, Jarosław Bator, Jacek Leonkiewicz, Konrad Anuszkiewicz i Sławomir Baniak złożyła rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. Jako przyczynę rezygnacji poszczególni członkowie Rady Nadzorczej wskazali "ważne powody, w szczególności osobiste".

Dzień później - w piątek - powołani zostali nowi członkowie rady nadzorczej PKP Cargo. W jej składzie znaleźli się m.in. Andrzej Wach i Czesław Warsewicz, Mirosław Pawłowski, Maciej Andrzej Libiszewski, Małgorzata Kryszkiewicz i Jerzy Kleniewski.

PKP Cargo jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce i drugim w UE. 30 października 2013 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej głównym akcjonariuszem pozostaje PKP SA. W 2014 r. grupa PKP Cargo osiągnęła 4,257 mld zł przychodów i 276 mln zł zysku netto, przewożąc 111 mln t ładunków. Zatrudnia 22,6 tys. osób.

PAP, sek

O niedoszłym strajku w PKP Cargo czytaj tutaj:

Nie będzie strajku w PKP Cargo, związkowcy porozumieli się z zarządem spółki

Adam Purwin złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP Cargo

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze