Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Jeszcze dziś nowe rady nadzorcze: TVP, Polskie Radio, PAP i KGHM

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 11 stycznia 2016, 11:17

  • 0
  • Powiększ tekst

Jeszcze dziś powołam członków rad nadzorczych Polskiego Radia i Telewizji Polskiej - mówił dziś dziennikarzom szef resortu skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Na najbliższe dni zapowiedział zmiany w radach nadzorczych Polskiej Agencji Prasowej i KGHM.

Minister skarbu państwa nie chciał podać, kogo powoła do trzyosobowych rad nadzorczych w TVP i PR. Zapowiedział, że w najbliższych dniach planuje dokonać zmian również w radzie nadzorczej i zarządzie Polskiej Agencji Prasowej.

Na zmiany i audyt muszą przygotować się także władze KGHM Polska Miedź. Według Jackiewicza w firmie tej również nastąpią zmiany w radzie nadzorczej oraz ocena zarządu z "z Herbertem Wirthem na czele".

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o rtv mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia wygasły w dniu wejście w życie nowych przepisów, czyli w piątek.

Tego samego dnia Dawid Jackiewicz mianował na prezesa TVP Jacka Kurskiego, a Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk, na wiceprezesa TVP powołał Macieja Staneckiego, a do zarządu Polskiego Radia Marcina Paladego i Jerzego Kłosińskiego.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze