Informacje

GPW
GPW

Nieruchomości pod nadzorem państwowym zadebiutowały na giełdzie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 lutego 2013, 11:37

    Aktualizacja: 13 lutego 2013, 11:39

  • 0
  • Powiększ tekst

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutował Polski Holding Nieruchomości. Akcje spółki zostaną wpisane na listę uczestników indeksów: WIG, WIG-Poland i WIG-deweloperzy po trzech sesjach od debiutu .

Jest to pierwsza spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa, która w tym roku wprowadziła swoje akcje na warszawski parkiet. Emitent jest przy tym 439. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW oraz drugim debiutantem na tym rynku w 2013 r.

„Chcemy, by na warszawskim parkiecie były silne, polskie firmy. Dlatego dzisiejszy debiut PHN to ważny krok w rozwoju spółki, ale także całego polskiego rynku kapitałowego. Oferta, którą przygotowaliśmy została dobrze przyjęta przez inwestorów już na etapie budowy księgi popytu. Na dzień przed zakończeniem zapisów byliśmy spokojni o sprzedaż całego pakietu. Pozytywny wpływ na kurs akcji PHN może mieć także sprzedaż pakietu kontrolnego inwestorowi strategicznemu. Planujemy przeprowadzić tę transakcję do końca roku” – powiedział Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa.

„Polski Holding Nieruchomości jest 439. spółką notowaną na Głównym Rynku i drugim debiutem w tym roku. Uwzględniając także transakcje sprzedaży akcji banków notowanych na GPW przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku tygodni, oferta PHN jest kolejnym dowodem na to, że warszawski parkiet nadal wyróżnia się aktywnością na tle europejskich rynków kapitałowych” – powiedziała Beata Jarosz, Członek Zarządu GPW.

„Obecność w gronie spółek notowanych na głównym parkiecie GPW to prestiż, ale również wielka odpowiedzialność. Dołożymy wszelkich starań, aby konsekwentnie realizować strategię rozwoju naszej spółki, rozwijać nasze projekty w sektorze nieruchomości komercyjnych i spełnić oczekiwania naszych akcjonariuszy. Wierzę, że  inwestycja w akcje PHN okaże się dla nich trafną decyzją. Jestem przekonany, że status spółki giełdowej oraz zwiększona przez to transparentność sprawi, że Polski Holding Nieruchomości będzie jeszcze lepszym partnerem dla biznesu” – powiedział Wojciech Papierak, Prezes Zarządu PHN.

Głównym przedmiotem działalności PHN jest zarządzanie nieruchomościami, w szczególności aktywne administrowanie posiadanymi nieruchomościami przez ich wynajmowanie, obsługę najemców oraz bieżące utrzymanie nieruchomości. Działalność ta wspomagana jest przez komercyjną działalność deweloperską. Dodatkową działalnością realizowaną w ramach Grupy jest mieszkaniowa działalność deweloperska oraz usługi portowe, przeładunkowe, chłodnicze i energetyczne.

Powiązane tematy

Komentarze