Informacje

http://pl.thewitcher.com/
http://pl.thewitcher.com/

Polska gra będzie na Playstation 4

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 lutego 2013, 12:14

  • 0
  • Powiększ tekst

CD Projekt, producent m.in. gier „Wiedźmin” jest jedną z firm, które pracują nad grami na najnowszą konsolę Sony Playstation 4. Ostatnia produkcja spółki – „Wiedźmin 3. Dziki Gon” – będzie dostępna na tej właśnie platformie dzięki temu, że polska firma została wyróżniona przez Sony i już od jakiegoś czasu miała dostęp do nowej technologii.

CD Projekt jest jednym z niewielu producentów na świecie, którzy dostali od Sony możliwość budowania gier na nową konsolę zanim informacja o niej ujrzała oficjalnie światło dzienne.

"Jest ograniczona liczba firm, które miały dostęp do technologii jeszcze przed jej oficjalną zapowiedzią. My nad technologią Playstation 4 pracujemy już od jakiegoś czasu, dzięki czemu będziemy mogli niebawem pokazać naszą grę, która od razu będzie stworzona na najnowsze generacje platform" – mówi Piotr Nielubowicz, członek zarządu CD Projekt.

Polska firma pracuje obecnie nad trzecią częścią wiedźmińskiej trylogii „Wiedźmin 3. Dziki Gon”. Ma ona trafić do sklepów w 2014 r. „Wiedźmin 2" został już wydany również na konsolę Xbox360. Od 2012 r. grać w nią mogą posiadacze komputerów Apple. Do tej pory łączna sprzedaż obu części sagi sięgnęła 5 mln kopii.

O nowej konsoli Sony oficjalnie poinformowało podczas wczorajszej konferencji. W gronie firm, które uzyskały dostęp do tej technologii są tacy potentaci jak Ubisoft, Bethesda, EA czy LucasArts. Playstation 4 zaoferuje deweloperom zupełnie nowe możliwości.

"Będzie to bardzo silna maszyna z wielordzeniowymi procesorami o dużej ilości pamięci – wyposażona w 8 GB RAM-u. To daje potężne możliwości twórcom. Dotychczas największą barierą przy produkcji gier na konsole była relatywnie przestarzała architektura tych urządzeń. Umożliwienie nam produkcji na tak silną maszynę daje zupełnie nowe perspektywy" – tłumaczy Nielubowicz.

Playstation 4 ma być zaprezentowana w czerwcu, a do sklepów trafić na Boże Narodzenie tego roku. Dzięki bardzo wydajnym podzespołom tego sprzętu producenci będą mogli stworzyć gry o niespotykanej dotąd jakości obrazu.

"Przede wszystkim gry będą bardziej realistyczne, grafika dostępna w grach będzie produkowana w jeszcze wyższej jakości, animacje będą jeszcze ładniejsze. Dodatkowo nowe Playstation oferuje zupełnie nowe, nieznane wcześniej funkcje socjalne – będziemy mogli dzielić się obrazem z naszej rozgrywki ze znajomymi, którzy niejako mogą towarzyszyć nam w naszej przygodzie w wirtualnym świecie siedząc u siebie w mieszkaniu na własnej kanapie" – mówi członek zarządu CD Projekt.

O premierze nowej konsoli Sony pisaliśmy wczoraj.

(Agencja Informacyjna Newseria)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze