Informacje

Fot. Domena publiczna
Fot. Domena publiczna

Deutsche Bank zaskoczył: miały być straty, a są zyski. To jednak nie koniec kłopotów banku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 kwietnia 2016, 11:41

    Aktualizacja: 29 kwietnia 2016, 11:51

  • 1
  • Powiększ tekst

W momencie, gdy zarówno inwestorzy, jak i komentatorzy spisywali już Deutsche Bank na straty, ten w I kwartale 2016 roku nieoczekiwanie zanotował zysk netto w wysokości 214 milionów euro. Przedstawiciele banku przyznają jednak otwarcie: „czeka nas długa i bolesna odbudowa”.

"Największy niemiecki bank chce w tym roku wiele osiągnąć" – powiedział wiceprezes Deutsche Banku John Cryan podczas spotkania z inwestorami, na którym zaprezentował zaskakujące wyniki finansowe.

Cryan, który znajduje się pod wielką presją ze strony inwestorów, jednocześnie ostrzegł ich, że to, czy Deutsche Bank powróci w tym roku do zysków, wcale nie jest jeszcze pewne.

>> Czytaj również: W kwietniu wzrósł indeks koniunktury giełdowej

Tymczasem w I kwartale 2016 roku Deutsche Bank zupełnie nieoczekiwanie zanotował zysk netto w wysokości 214 milionów euro, podczas gdy konsensus analityków dla DB wskazywał na stratę kwartalną w wysokości 484,3 mln euro. Dla porównania, przed rokiem, w analogicznym okresie Deutsche Bank miał zysk na poziomie 544 mln euro.

Lepszy od spodziewanego wynik przyczynił się do podniesienia wartości akcji Deutsche Banku na giełdzie we Frankfurcie o ponad 3 proc. Od początku tego roku jego walory są jednak na minusie o 26 proc.

MK

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze