Informacje

Prestiżowy Pure Sky Club w centrum Warszawy zbankrutował? Uczestnicy klubu mogą stracić duże pieniądze

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 czerwca 2016, 11:41

    Aktualizacja: 8 czerwca 2016, 13:25

  • 9
  • Powiększ tekst

Był luksusowy i ekskluzywny, znany m.in. z tego, że spotykały się w nim elity stołecznego biznesu. Pure Sky Club, bo o nim mowa, wydał właśnie oświadczenie, w którym nie ma dobrych wieści dla uczestników klubu.

Wygląda wręcz na to, że znany klub biznesowy – mieszący się w ścisłym centrum Warszawy, w wieżowcu Skylight, tuż obok centrum handlowego Złote Tarasy – zbankrutował w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin.

Dziś w sieci pojawiło się w tej sprawie oficjalne oświadczenie właściciela klubu. Czytamy w nim:

W obecnej sytuacji nasze relacje z właścicielem są niemożliwe i mimo naszych starań, aby renegocjować warunki umowy najmu, wynajmujący rozwiązał nasz leasing ze skutkiem natychmiastowym.

Pomimo sukcesu naszej działalności w ciągu ostatnich 24 miesięcy, klub stracił poparcie głównych inwestorów, a właściciel nie chciał dać nam więcej czasu, aby zabezpieczyć nową inwestycję.

(…) Aktualnie poszukujemy potencjalnych rozwiązań i jesteśmy w trakcie negocjacji z innym lokalem odnośnie przeniesienia klubu do nowego miejsca.

Przy okazji pada zapewnienie, że Pure Sky Club swoje obowiązki wobec klientów traktuje bardzo poważnie i że zrobi wszystko, by jak najszybciej zapewnić uczestnikom klubu nowe miejsce spotkań. A ci za możliwość uczestniczenia w elitarnym gronie przedstawicieli warszawskiego biznesu płacą niemało – od 5 tysięcy złotych w górę, w zależności od pakietu usług.

Nasz dziennikarz dotarł do jednego z członków Pure Sky Club, który na gorąco udzielił nam komentarza w tej sprawie:

Klub jest nam obecnie winien ok. 10 tys. zł., które zapłaciliśmy tytułem opłaty członkowskiej. Obecnie nie jesteśmy w stanie skontaktować się z przedstawicielami klubu. Nie wiemy też, czy uda się odzyskać wpłacone pieniądze. Wiem, że inne osoby prawdopodobnie straciły znacznie więcej

– powiedział nam jeden z członków Pure Sky Club, który chciał zachować aninimowość.

Zarządcą budynku, w którym mieści się klub, jest firma Unibail Rodamco.

W związku z niewywiązywaniem się przez najemcę z postanowień umowy najmu byliśmy zmuszeni rozwiązać umowę. Właściciel powierzchni nie jest stroną umów zawieranych przez Pure Sky Club z klientami. Najemca był poinformowany z dużym wyprzedzeniem o rozwiązaniu umowy. W sprawach dotyczących działalności klubu prosimy o kontakt z jego właścicielami.

– napisała firma Unibail Rodamco w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Źródło: wgospodarce.pl /mk

Powiązane tematy

Komentarze